Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Петриківському інтернаті відзначили Міжнародний день інвалідів

У Петриківському інтернаті відзначили Міжнародний день інвалідів

Невеликою концертною програмою з нагоди Міжнародного дня інваліда вихованці Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернату зустріли керівників обласної ради та адміністрації.

 ОЛЕНА ВОЛКОВА, в. о. директора Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернату

«В нас знаходяться в основному з розумовими відхиленнями, але в супроводі можуть бути і фізичні вади, тобто, ДЦП. Підопічних на даний момент в нас 87 чоловік, хоча, заклад розрахований на 100. Дівчат в нас є 30 діток, прибули зі Сходу, це з Дружківки, в березні 15-го року прибули дівчата».

Дівчата зі Сходу розповідають, у Петрикові мають чим зайнятися.

МАРІЯ, вихованка закладу

«Делаем мы, плетём корзинки и трубочки из бумаги. Мы готовимся, 14-го січня будуть вечорниці».

МАРІЯ, вихованка закладу

«Вихователька учит мастерству. Делать эти бубончики всякие».

Олена Волкова розповідає, вихованки закладу найбільше потребують уваги. Тому гостям тут завжди раді.

ОЛЕНА ВОЛКОВА, в. о. директора Петриківського обласного комунального дитячого будинку-інтернату

«Дівчата в нас тут на постійному проживанні, вони, хто має батьків, мають право забирати їх в любий момент за заявою, що вони приїжджають, забирають їх додому, на канікули, на святкування, просто хочуть забрати. Ми їм не маєм права забороняти. Ті, що знаходяться в нас, вони мають свій постійний графік».

Вихованки будинку-інтернату забезпечені, відповідно до встановлених норм, одягом, м’яким та твердим інвентарем, харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням та необхідним виховним процесом.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«У нас є 7 закладів таких, комунальних, Тернопільської обласної ради. І до кожного закладу привернута особлива увага. Тому що тут перебувають діти з особливими потребами, люди з особливими потребами».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Зрозуміло, що не все досконало і область все робить для того, щоб покращити ці умови. Як мінімум в цьому році ми гарантуємо, що по програмі фінансування Фонду регіонального розвитку на наступний рік, ми візьмемося за реконструкцію даху і утеплення приміщення для того, щоб перебування дітей тут зробити набагато комфортнішим. Вартість робіт буде порядку півтора мільйона гривень. Я думаю, що ми справимося з таким завданням, і наше завдання сьогодні не економити грошей на дітях. І на тому, щоб діти себе почували комфортно».

В Петриківському будинку-інтернаті перебувають дівчата та жінки віком від 4-х до 35-ти років.

Автор: INTB_TE

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top