Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі може зрости вартість проїзду у громадському транспорті

У Тернополі може зрости вартість проїзду у громадському транспорті

Окрім підвищення заробітної плати з нового року, у Тернополі може зрости і плата за проїзд в громадському транспорті. В тому числі, і в тролейбусах, адже вартість електроенергії для підприємства збільшиться втричі. За розрахунками перевізників, плата в маршрутних таксі має бути – 4 грн.

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник міського управління транспорту, комунікацій та зв’язку

«Мінімальна заробітна плата зростає до 3200 – це дуже суттєво потягне нарахування на зарплату, потягнуться ціни і по дизпаливу, і по комплектуючих, тобто, по запчастинах до транспортних засобів, а також утримання базового підприємства. Я вважаю, що якщо перерахунки будуть зроблені після січня, десь в лютому, коли всі розрахунки в перевізників підуть по мінімальній заробітній платі, я думаю, що 4 грн буде далеко не достатньо».

Зросте і плата за проїзд в пільговому транспорті. Щонайменше 3 грн має коштувати квиток в тролейбусах. Адже, за електроенергію платити доведеться більше. Національна комісія, котра здійснює регулювання у сфері енергетики, вирішила, що підприємства міського електротранспорту не отримуватимуть електроенергію за пільговою вартістю, а платитимуть, як інші споживачі.

АНДРІЙ МАСТЮХ, директор КП «Тернопільелектротранс»

«Для того, щоб підприємство залишилося та існувало в Тернополі, є два шляхи. Я думаю, що ці два шляхи буде використано. Перше – це часткове підняття тарифу. Друге – знову ж таки орган місцевого самоврядування повинен шукати кошти для компенсації різниці тарифу. Ми вже мали один подарунок минулого року, коли пільговиків переклали на орган місцевого самоврядування, а цього року маємо ще й значне зростання вартості тарифу, майже на гривню».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Наше головне завдання – це максимально збільшення комунального транспорту, збільшити кількість тролейбусів, розширити тролейбусні мережі. Тому, що, не зважаючи на те, що Уряд не дав за рік жодної гривні компенсації за проїзд пільговиків, ми зберегли проїзд всіх пільговиків в тролейбусах і в соціальних автобусах міста Тернополя. Крім того, наше завдання максимально здешевити вартість проїзду для тернополян. Для цього ми запроваджуємо електронний квиток, який вже працює».

Чи їздитимуть тернополяни у громадському транспорті за новими тарифами,  мають вирішити на засіданні виконавчого комітету міськради.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top