Ви знаходитесь: Головна / Новини / В області стало на 25 матерів-героїнь більше

В області стало на 25 матерів-героїнь більше

За даними статистики в нашій області в минулому році померло на 4,5 тисячі людей більше, ніж народилося немовлят. Українські сім’ї нерідко обмежуються однією дитиною або двома. Однак, є ті, хто власним прикладом демографічну ситуацію в країні покращують – це багатодітні сім’ї. А таких в області чимало.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«13 354 сімї в нас є багатодітних. Це є добрий знак і десь віра в те, що Тернопільщина відроджується. Тільки в минулому році, відповідно до указу Президента присвоєно статус «матерям-героїням» 58 матері».

Цього разу вручили звання «мати-героїня» та одноразову грошову допомогу 25 жінкам з різних районів області. Жартома запитуємо у начальника відділу сім’ї та молоді облдержадміністрації, які райони найбільш «багатодітні».

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді Тернопільської облдержадміністрації

«Є такий район, як Бучацький, де дуже багато багатодітних сімей, Кременецький. Де є густонаселені райони, там в основному є багато багатодітних матерів. Місто Тернопіль, Бучацький і Кременецький райони».

Серед нагороджених мам і Лариса Павлик з Теребовлі. Разом із чоловіком Михайлом вони виростили та виховали 5 дітей. Зараз вже бавлять й онучку Аню. Вона разом із дідусем, мамою, татом, тітками та дядьками прийшла привітати бабусю із новим званням «Мати-героїня».

 АНЯ, 5 років

«Я дуже люблю бабусю.

  • Ти допомагаєш їй?
  • Допомагаю!
  • Я їй на кухні допомагаю робити палюшки.
  • І кого вгощаєш?
  • Всіх!
  • А скільки вас є?
  • Багато!»

МИХАЙЛО ПАВЛИК, багатодітний тато (м. Теребовля)

«Чесно кажучи, в моєму житті так було, що мріяв мати, хоча б одну дитину. Але так сталося, що Бог допоміг, що маємо стільки, маємо п’ятеро».

Арсен, Рома, Давид, Лариса та Лія. Шостою дитиною, а не невісткою, зізнається, відчуває себе Ілона, дружина старшого сина.

ІЛОНА, невістка «Матері-героїні»

«Я дивлюся на них і не боюся мати сама велику сімю. Тому, що це сім’я, в якій є традиції, це сім’я, в якій є взаємоповага, це сім’я, де завжди все ділиться порівну. Чи це горстка цукерок, чи це одна апельсина, чи це кусочок хліба, це завжди порівно. Це сім’я, де завжди дякують Богу, чи є що їсти, чи нема, чи є гроші, чи немає. Вони завжди радісні, вони завжди щасливі».

А також дружні, і намагаються не пропускати важливих подій один одного. Хоч труднощі, як і у всіх трапляються, кажуть, долати їх допомагає любов. А ще одна запорука міцності сім’ї – це християнські цінності, які намагаються привити й дітям.

ЛАРИСА ПАВЛИК, багатодітна мама (м. Теребовля)

«Я просто дуже за все дякую Богу, тому що то тільки він допоміг і народити, і виховати. І молилися, коли вони хворіли, і відправляли до школи… Я просто дякую Богу, за його охорону, за те, що давав мудрість, як виховувати. І дякую чоловіку, бо він деколи руки стирав, кісточки, до крові, як шкарпеток багато назбирувалося. Не було такої ночі, щоб я сама вставала до дітей, завжди чоловік зі мною вставав, завжди у всьому допомагав мені, старші діти допомагали менших виховувати».

 МИХАЙЛО ПАВЛИК, багатодітний тато (м. Теребовля)

«Якщо буде християнська цінність, буде Бог допомагати у всьому і буде благословення і багато проблем будуть вирішуватися. А без Бога буде набагато більше проблем».

Лариса Павлик каже, дуже радіє, що має велику сім’ю. І іншим жінкам радить, статус матері підтвердити неодноразово, народивши ще кілька дітей.

ЛАРИСА ПАВЛИК, багатодітна мама (м. Теребовля)

«Хочу побажати всім мамам, настільки це нагорода потім від дітей, щоб вони не боялися народжувати, велика нагорода… від самих дітей потім».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top