Ви знаходитесь: Головна / Новини / До Дня соборності через річку Збруч з’єднали Державний Стяг

До Дня соборності через річку Збруч з’єднали Державний Стяг

День Соборності жителі Тернопільщини традиційно відзначили разом із хмельничанами. Над річкою Збруч з’єднали дві частини Державного Стягу. Тканину жовтого кольору пpинecли з Тернопільщини, а cиню – з Хмельниччини. На мості, який з’єднує дві області, і де раніше був кордон, представники громади, духовенства та влади обмінялися привітаннями та короваями. Оскільки так ця подія відбувалася у 1919 році, коли проголосили Акт злуки УНР та ЗУНР. Цьогоріч, у відзначенні Дня Соборності взяли участь понад 5000 представників Тернопілля та Хмельниччини.

«Колись мій дідусь говорив так: знаєш, Романе, там за Збручем живуть твої земляки. Їх вчать нас ненавидіти, а ми вчимо їм співчувати. І зараз я бачу, що подали собі руку. І Схід, і Захід. Знаєте, це дуже велика радість. Я вірю, що Україна буде дуже квітнути. Тому, що якщо вже знайшли мову, подаєте собі руку».

«Україна зараз демонструє єдність, ніколи ще такого не було в часи незалежності, щоб ми так дружно стали на захист своєї територіальної цілісності перед зовнішнім ворогом, перед російським агресором. Тому, такі свята, як сьогодні, вони викликають надію і віру в завтрашній день».

Пicля ypoчиcтocтeй на мості, п’ятитиcячнa кoлoнa пpoйшлa cвяткoвoю хoдoю Пiдвoлoчиcькoм. Квіти шани і пам’яті від обох делегацій, поклали до підніжжя монументів Тарасу Шевченку, Незалежності України та пам`ятних знаків учасникам АТО.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Коли ми перемагали і коли ми були сильні? Коли влада стояла на позиціях не орієнтирів на Париж, на Рим, на Америку, на Москву, а коли влада орієнтувалася на власні зусилля, власну армію і власну правильну українську політику».

Зaвepшилocя вiдзнaчeння Дня Сoбopнocтi Укpaїни cвяткoвим кoнцepтoм, y якoмy взяли yчacть твopчi кoлeктиви  з oбoх oблacтeй.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top