Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Збільшення мінімальної заробітної плати стане причиною підвищення тарифів на комунальні послуги

Збільшення мінімальної заробітної плати стане причиною підвищення тарифів на комунальні послуги

Цьогорічне суттєве підвищення мінімальної заробітної плати потягне за собою і зростання вартості комунальних послуг.  Оскільки останні зміни у відповідні документи у нашому місті вносились в 2015-му році, то зараз в управлінні ЖКГ працюють над корегуванням тарифів. Адже тоді мінімальну заробітну плату закладали у розмірі 1218 гривень, зараз ця сумавиросла у більш, як 2,5 рази.

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, нач. фінансово-бухгалтерського відділу управління ЖКГ:

«Самі розумієте, що це ріст на 262,7%. Цей ріст приводить до того, що потрібно корегувати тарифи. Електроенергію також ми мусимо скорегувати, тому що в прийнятих корегуючи тарифах в 2015-му році була електроенергія 0,63 грн. Зараз, скажемо, з 1-го січня вона – 1,29. Так само вона буде зростати і на протязі року».

Корегування проводитимуть лише по цих 2-х показниках. Проте, варто готуватись і до зростання вартості  інших послуг обслуговуючих підприємств. Адже всі вони мають працівників, яким потрібно оплачувати роботу.

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, нач. фінансово-бухгалтерського відділу управління ЖКГ:

«Заробітна плата є у всіх структурах витрат. Є в ліфтах, ну, і так далі. Значить, приведе до збільшення інших статей витрат. Отже, запропонований тариф, як я маю розрахунки підприємств, уже на сьогоднішній день приблизно є коефіцієнт 2».

Тобто, обслуговування будинків, споруд і прибудинкових територій, за попередніми підрахунками, обходитиметься тернополянам приблизно у 5 гривень за квадратний метр. В управлінні ЖКГ розповідають, підвищення тарифів не відчують ті, хто отримує субсидії. Адже перерахунок проводитимуть автоматично.

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, нач. фінансово-бухгалтерського відділу управління ЖКГ:

«На сьогоднішній день є вже опубліковані дані тарифи. Корегуючий тариф є опублікований і приблизно в 20-х числах січня будемо подавати проект рішень на засідання виконавчого комітету».

Оскільки за січень підприємства вже оплачуватимуть працю своїх робітників за новими нормами, а тарифи ще не зросли, то різниця відіб’ється збитковістю на обслуговуючих підприємствах. Наразі, каже, Надія Кравець, по місту це близько мільйона гривень. З фінансовою проблемою зіткнулись і представники ОСББ.

СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ»:

«Якщо раніше в нас, наприклад, двірник мав мінімальну зарплату відносно площі, то на даний момент, не дивлячись яка площа, вона має мати не менше 3200. Є будинки різні. Є будинки, де велика площа, тобто, можна перекрити, не піднімаючи, а є будинки невеличкі. Наприклад, в мене один з будинків, де я голова ОСББ, загальна площа і сума нарахувань на даний момент становить 3500. Як можна дати двірнику 3200, якщо тоді нічого не лишається».

Щоб підняти суму внесків представники ОСББ, яких в Тернополі, до речі, є майже чотири з половиною сотні, також чекають рішення виконавчого комітету.

СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ»:

«Ми маєм право підняти внески. Але нам пільги та субсидії будуть відшкодовуватися, згідно з Законом, відносно найбільшого рівня внесків, затвердженого на територіальній одиниці, тобто, в місті Тернополі. Якщо ми зараз можемо піднести до 3-х гривень, значить тоді нам пільги та субсидії будуть відшкодовуватися на рівні 2,44. Як мені відомо стало, що фактично, підняття в Тернополі внесків буде з 1-го лютого». 

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top