Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Збаражчині перевізники перекрили дорогу міжнародного значення

На Збаражчині перевізники перекрили дорогу міжнародного значення

На Збаражчині перевізники перекрили дорогу міжнародного значення. Їм заробітну плату за кілька місяців заборгувало підприємство. Люди кажуть, втомилися вичікувати, тому вирішили перейти до радикальних дій.

Паралізувати рух транспорту на дорозі міжнародного значення – дії, на які не пішли б перевізники зі Збаражчини, якби їм виплатили заборговану за кілька місяців заробітну плату. Вже за 10 хвилин перекриття траси «Доманово — Ковель — Чернівці — Тереблече», з обох сторін пішохідного переходу, біля повороту на село Чорний ліс, вишикувалися автомобільні черги. Деякі водії намагалися проїхати, але марно:

«Дайте проїду. Я спішу, мені потрібно дуже швидко проїхати, не встигаю на важливу зустріч. Те, що вони перекривають звичайним людям дорогу і забороняють їм працювати, думаю, це не вирішить їх питання».

Але були і солідарні з протестувальниками водії. Один із них поставив свою вантажівку поперек дороги, чим вже остаточно унеможливив проїзд. На питання, чому у тріскучий мороз люди вийшли на безстрокову акцію протесту, пояснюють: увірвався терпець. На Збаразькому цукровому заводі, де працювали перевізники, їм боргують 15 мільйонів гривень.

РОМАН, перевізник

«Сезон був вересень, жовтень, листопад, грудень. За вересень розрахувалися і за початок жовтня. А за півжовтня, листопад, за грудень ми не маємо розрахунків на сьогоднішній день. Ми маємо на руках всі документи, акти виконаних робіт, договора. Обіцянки були, коли ми возили, коли ми просили з нами розрахуватися. Хлопці, возіть, завеземо буряк, з вами 100% розрахуємося. Того директора, що нам це обіцяв, його на сьогоднішній день звільнено. На сьогоднішній день прислали нового директора, він також обіцяв, буде платити…»

НАЗАР, перевізник

«Обіцяли, що проплатять до нового року, потім обіцяли після 9 січня, що цукром видадуть, а після цього почали просто тягнути час. І всьо, зараз просто ніхто на зв’язок не виходить, ніхто до нас не приїжджає, ніяких дій нема з їхньої сторони».

Загалом, за словами протестувальників, підприємство “Компанія “Галичина цукор” боргує зарплату кільком сотням перевізників. Останні кажуть, згодні, аби з ними розрахувалися, навіть, цукром, який знаходиться на складі.

РОМАН, перевізник

«На заводі достатньо багато лежить цукру, який можна було б кожному роздати і ми були б задоволені.  Не дають, а приїжджають машини, які за гроші купують цей цукор, фірми. І ми блокуємо, щоб цей цукор не вивезли, бо в нас не буде ніякої перспективи, а так ще розраховуємо, що може ще якимось цукром з нами розрахуються».

Однак, як виявилося, боргує підприємство не лише перевізникам, а й фермерам, які здавали на завод цукровий буряк.

АНАТОЛІЙ КАЧКА, голова Збаразької РДА

«Я знаю, що ще не забрали з нашого району фермери 700 т. І не тільки, хто вирощував цукровий буряк, а й постачальники газу, електроенергії, заборгованість є не тільки перед перевізниками. Я знаю, що ще хто давав на відбілювання цукру, даються камінці, я також знаю, що є заборгованість крім цього».

Кілька днів з новим директором підприємства був повністю відсутній зв’язок. Однак, голова адміністрації при всіх телефонує ще раз. Новий директор заводу таки бере слухавку і каже розпочали внутрішній аудит, від якого залежить вирішення проблеми із перевізниками!

АНАТОЛІЙ КАЧКА, голова Збаразької РДА

«Ви скажіть, випишете перевізникам накладні на цукор чи на отримання товару чи як ви будете розраховуватися?»

РОМАН МИРОНЮК, новопризначений керівник  ТОВ “Компанія “Галичина цукор”

«Поки я вам не можу сказати!

– А хто може сказати?

– Поки вирішуємо.

– Вихід із ситуації ви який бачите?

– Суд!

– Ви нам обіцяли віддасте цукром!

– Я нікому нічого не обіцяв! Я вам сказав чи обіцяв? Це різні речі

– Обіцяли! Ви всім обіцяли!

– Я нікому нічого не обіцяв, я сказав: йдуть переговори.

– Тобто, ви кажете тільки через суд? І чекати кінця аудиту, який ви не знаєте, коли закінчиться?

– Так!»

Коли перевізники отримають свої кревні і чи отримають, взагалі? Відповідь так і ніхто не почув. На питання журналістів, про подальші дії, кажуть:

«Не знаю, будемо рішати, що робити далі…»

Проїзд після перемовин таки розблокували. Однак, запевняють, готові перекривати рух ще не раз, доки борг по заробітній платі не погасять.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top