Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині найнижчий рівень злочинності в країні

На Тернопільщині найнижчий рівень злочинності в країні

Минулий 2016-й рік запам’ятається тернополянам і, як перший рік існування поліції. Чимало реформ та трансформацій відбулися в цій галузі. Днями головний полісмен області озвучив підсумок роботи нової поліції.

Реорганізація міліції в поліцію відбувалася поетапно. Спершу зник підрозділ ДАІ, натомість, з’явилася патрульна поліція. Розпочалася переатестація працівників головного управління. В результаті, якої більше семи десятків колишніх правоохоронців в нову поліцію не потрапили. По всій області відкрили 13 поліцейських станцій. Ще 2 в цьому році відкриють в Скалі-Подільській і Хоросткові, стільки ж з’явиться в лютому у Тернополі –  на Дружбі та на БАМі.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ,  начальник ГУНП в Тернопільській області

«Було затверджено постійний штат Національної поліції Тернопільської області. До реформи такий штат мав в собі 3324 штатні одиниці. Після проведення реформування залишилося 2217 штатних одиниць. На сьогоднішній день є 519 вакансій. 35 випускників ВНЗ спеціалізованих також прийдуть на допомогу Тернопільській поліції в лютому місяці».

Впродовж 2016-го року поліція отримала на чверть більше звернень від громадян, ніж у попередньому році. Однак, в підсумку, в розрізі всієї країни, на Тернопільщині найменший рівень злочинності.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ,  начальник ГУНП в Тернопільській області

«Це 64,5 злочинів в рік на 10 000 населення, по Україні середній показник 127 злочинів на 10 000 населення. Розкриті в минулому році в нас всі вбивства, залишається замовник, за мною залишається замовник Ващенка, працюємо ми в цьому напрямку. Позитивно, хотів би зауважити, що в нас зменшилася кількість шахрайств на 34%. 811 було в 2015-му році і 536 в 2016-му році».

Зменшилася і кількість ДТП в області, майже на дві сотні, порівняно із 2015-м роком. Відповідно, менше було ДТП з потерпілими та з летальними наслідками. Вплинули на таку статистику і патрульна поліція Тернополя, і групи швидкого реагування по області. До слова, за попередньою інформацією, в цьому році на дорогах Тернопільщини також з’являться патрульні поліцейські. Коли розпочнеться набір повідомлять найближчим часом. А от конкурс  на оперуповноважених працівників карного розшуку вже розпочався. Однією з мотивацій має стати заробітна плата, яку обіцяють в управлінні.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ,  начальник ГУНП в Тернопільській області

«Мінімальна заробітна плата, яку отримує слідчий – це 10 240 грн, оперуповноважений – аналогічна сума, інспектор – 7 800, вільнонайманий працівник – 6000».

До слова, заявки на посаду оперуповноважених прийматимуть до 26 січня. А деталі прийому розміщені на сайті Головного управління нацполіції в області. tp.npu.gov.ua

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top