Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Олег Герман випустив у світ свою нову книжку

Олег Герман випустив у світ свою нову книжку

«Біжать теперішні струмки, вже зеленіє майбутня трава, і розмерзаються притоптані сліди минулого….

Фрагмент із своєї книжки «Співоча скеля» Олег Герман не просто зацитував, а й показав за допомогою акторів драматичного театру. Нова робота написана в особливому жанрі – це не повість, а «повістина», котра складається із 30 зимових образків.

МИХАЙЛО ЗУБИК, редактор повістини «Співоча скеля»

«Це повість, а точніше новий жанр – повістина, як назвав її автор. В короткому часі дія відбувається, тому що вона розбита на коротенькі фрагменти, тому що не так багато героїв, хоча, насправді, твір дуже поліфонічний. Потрібно врахувати, що автор скромна людина в поведінці, але фантастично багата у своїй творчості».

Дія відбувається в прикарпатському селі Попадинці, яке тепер існує лише на сторінках книжки та на заржавілій табличці з назвою. До старенького дідуся Олекси, який народився напередодні Різдва, приїжджає онук, з Маріуполя, аби привітати.

ОЛЕГ ГЕРМАН, автор повістини «Співоча скеля»

«Внук, який ніколи тут… І мова не та, і спілкування не те, і цінності не ті, і в нього бачення не ті… І зустрічається з дідусем в колибі, яку завіває снігом по вікна, і вибратися вони не можуть, а говорити щось треба. І от в тих розмовах ведеться все і відкривається перед тим внуком диво… І співоча скеля, співоча скеля, яка є символом незнищенності, символом міцності, і символом пісні української, і символом того родинного поклику».

В цій книжці, герої увібрали чимало рис  рідні автора: батьків, сина, та й самого Олега Германа. Хоч і написав він її ще в 2013-му, вичікувала вона свого видання аж до 2017-го. Письменник каже, сподівався, що автор ілюстрацій до «Співочої скелі» Олег Качала одужає, тоді і книжка вийде в світ.

ОЛЕГ ГЕРМАН, автор повістини «Співоча скеля»

«Я хотів, щоб Олег завершив, а Олегу хвороба не дозволяла це робити і роки йшли. Минулого року вона вже зблизилася до видруку, одначе Олег помер».

За цей час, каже Олег Герман, працював над новим творчим доробком. Зараз паралельно подає на друк збірку поезії, тому, ймовірно, скоро буде ще одна мистецька презентація.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top