Ви знаходитесь: Головна / Новини / Вшанували тих, хто пройшов Афганістан

Вшанували тих, хто пройшов Афганістан

Вони щороку 15 лютого приходять в парк Національного відродження, аби вшанувати пам’ять земляків, які загинули у Афганістані та побачити тих, хто зумів вирватися з обіймів смерті. Традиційно біля пам’ятника воїнам-афганцям провели мітинг-реквієм в честь 28-ї річниці виведення військ з Афганістану.

О півдні в парку Національного відродження на хвилину замовкли кілька сотень людей. Представники влади, духовенства, школярі та звичайні містяни взяли участь у мітингу-реквіємі біля пам’ятника воїнам-афганцям. 28 років минуло від  Дня виведення військ з Афганістану. Однак, рана ще болить, і в сімей, які втратили там найрідніших, і в самих воїнів, які ці події пережили. Кожного року вони приходять сюди, аби вшанувати пам’ять загиблих побратимів та поспілкуватися один з одним.  Деякі ще одне бойове хрещення пройшли вже у сучасній війні на сході України.

о. АНАТОЛІЙ ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Данила Галицького УПЦ КП

«І сьогодні, коли стало питання знову захищати, вони знову ж на передовій. З однієї сторони – це сумна сторінка, тому що ми належали до Радянського союзу і ми так мали свою державу в складі того союзу і ми не вправі казати дітям нашим, а сьогодні тим, в кого вже скроні посивіли, чого вони там були. Це – аморально! Сьогодні, Слава Богу, ми вже дожили до того часу, що ми таких ні питань, ні думок, ні, навіть, роздумів чи повинен стояти пам’ятник афганцям не ставимо. Слава Богу! Що за 25 років, хоча б до того доросли».

Олександр Бородаєв пройшов Афган, а потім АТО. Не загинути там каже, допоміг якраз афганський досвід.

ОЛЕКСАНДР БОРОДАЄВ, учасник війни в Афганістані

«Я був призваний в першу хвилю мобілізації заступником командира військової частини окремої, де одразу моя частина, мій дивізіон стояв метрів 10-12 від аеропорту. Січень 2015-го року, потім пізніше, десь за місяць часу, я не пам’ятаю числа, коли були дуже серйозні події в Дебальцевому, нас перекинули на Дебальцеве. І ми практично дві доби пробивали прохід для виходу наших хлопців з котла цього».

За останніми даними на Сході загинуло більше 130 ветеранів війни в Афганістані. На мітингу-реквіємі висловили прохання встановити ще й для них пам’ятник, одразу біля основного – сокола з перебитим крилом. Але, знаючи, яка це затяжна в часі та недешева процедура, воїни-афганці кажуть, бодай хай табличку там встановлять. Під кінець мітингу всі присутні поклали квіти до пам’ятника і помолилися за тих, хто і зараз захищає східні рубежі країни. До слова, 16 лютого у Березолі можна буде почути народний самодіяльний ансамбль воїнів-афганців «Долг».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top