Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / В Тернополі травми лікують не гірше, ніж в європейських клініках

В Тернополі травми лікують не гірше, ніж в європейських клініках

Біля 2000 пацієнтів щороку, кілька десятків надскладних операцій щотижня і лише 10 лікарів. Коридори ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні пустують хіба вночі. Тут людей із важкими травмами, яким загрожує інвалідність, ставлять на ноги. Роблять операції на кінцівках, тазі, хребті та займаються протезуванням кульшових та колінних суглобів.

СЕРГІЙ ГАРІЯН, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні

«В нас 11% пацієнтів, які лікуються у нашій клініці – це пацієнти, які зв’язані з медичним туризмом і зі всієї України, і в тому числі в нас є пацієнти, які приїжджають з-за кордону».

Американка Рене Карпентер, зі штату Вірджинія, заходить у 9-ту палату ортопедо-травматологічного відділення. Рік тому, тут лікарі за кілька тижнів знову поставили її на ноги. Отримана травма вертлюгової западини тазу могла назавжди залишити її інвалідом.

РЕНІ КАРПЕНТЕР, пацієнтка зі штату Вірджинія (США)

«Я посковзнулася і впала, коли намагалася встати, я не могла ходити. Швидка мене відвезла в одну із львівських лікарень. Ми намагалися знайти лікарню, яка була б готова мене прооперувати, тоді ми дізналися про цю лікарню. Отож мене привезли сюди».

Тернопільські лікарі, попри складний випадок, погодилися допомогти жінці і під час оперативного втручання зібрали роздроблені частинки тазу.

СЕРГІЙ ГАРІЯН, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні

«Супутнім захворюванням було порушення обміну речовин, що створювало нам додаткові проблеми з точки зору фіксації цього перелому, тому що якість кістки була не надзвичайно хороша».

На другий день після операції пацієнтка почала реабілітацію. І вже через два тижні Рені виписали.

РЕНІ КАРПЕНТЕР, пацієнтка зі штату Вірджинія (США)

 «Ми повернулися в Америку в березні, мій лікар був дуже вражений тим, що хірурги змогли зробити, і як добре це було зроблено. Зараз все на 100% чудово».

Через рік вона знову повернулася до своїх тернопільських лікарів. Аби медики не сумнівалися в тому, що жінка повністю здорова, Рені дивує їх майже акробатичними трюками та хизується своїм знанням української.

РЕНІ КАРПЕНТЕР, пацієнтка зі штату Вірджинія (США)

 «Добрий вечір, добрий день, доброго ранку, Слава Україні!»

Випадок Рені далеко не єдиний, коли лікарі роблять майже неможливе. З початку подій на Майдані, а потім на Сході, тут лікують і вогнепальні травми. І зараз у відділенні перебуває боєць АТО, якого в найближчі дні мають прооперувати. Рік тому, метод лікування кульового поранення  суглоба одного з бійців,  отримав визнання на всесвітньому з’їзді АОТравма в швейцарському Давосі.

СЕРГІЙ ГАРІЯН, завідувач ортопедо-травматологічного відділення Тернопільської університетської лікарні

«Травма коліна була надзвичайно проблематична. І, в принципі, пацієнт за колишніх часів міг бути 100% інвалідом або претендентом на штучний суглоб колінного суглоба. Ми, оскільки це молода людина, 23 роки, ми намагалися спасти йому, відновити коліно в такому вигляді, в якому воно має бути. Тобто, ми зробили органо-зберігаючу операцію, ми провели йому біля 7-ми операцій, надзвичайно агресивна тактика. Рано починали функції колінного суглобу, тобто, буквально з третього тижня і це нам дало хороший результат. Пацієнт цей через 4 місяці пішов в АТО».

В перспективі, планують на базі відділення відкрити центр політравми. Про свої заслуги  лікарі говорять не надто охоче, кажуть намагаються просто виконувати свою роботу.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top