Ви знаходитесь: Головна / Новини / Галицький камерний оркестр відзначив одразу два ювілеї

Галицький камерний оркестр відзначив одразу два ювілеї

Вже чверть століття тішить мистецтвом глядачів Галицький камерний оркестр. Зародився колектив разом із Незалежністю на підприємстві «Ватра». А з 2003 року оркестр отримав статус Муніципального. Понад півтори тисячі концертів в Тернополі та області, виступи за кордоном, співпраця з відомими артистами. За двадцять п’ять років оркестр став одним із символів нашого міста, його візиткою, переконаний міський голова Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми, звичайно, їх вітаємо, ми сьогодні їм дякуємо за їхню працю, тому що тернополяни їх люблять, шанують. Я думаю, сьогодні важко уявити будь-яке свято в Тернополі, будь-яку урочисту подію без Галицького камерного оркестру».  

Відзначили 25-річчя концертом в Українському домі «Перемога». На сцені відсвяткував свій 70-річний ювілей і незмінний керівник та диригент оркестру – народний артист України Василь Феленчак.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Все життя він присвятив музиці. Людина органічно прожила все своє життя, присвятивши тому, що йому Бог дав. Повірте мені, сьогодні це найбільше досягнення, напевно, кожен з нас мріє про це. Дай йому, Боже, здоров’я».    

Свій перший концерт із оркестром Василь Андрійович, запевняє, пам’ятає дуже добре.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник та диригент оркестру, народний артист України:

«Це було в червні місяці, 1991 рік, «Ватра», обід, чомусь неділя. А, в 4 години дня неділі. Людей було дуже багато, десь понад 700. Бо тому що звучали Вівальді і не тільки, і десь на афішах, які були розклеєні в Тернополі, було написано на афіші «Не морочте голову, Вівальді давно помер». Тому, мабуть, і людей було багато. Але перший концерт ми добре пам’ятаємо, тому що це була чиста класика, де сказали: тут класика в Тернополі не буде, тільки тому, що тут сільськогосподарський район, область».      

Класика, запевняє Василь Феленчак, потрібна. Кожному необхідно задуматися над тим, хто ми, і де наше місце. І у цьому, переконаний маестро, може допомогти лише музика. Найскладніший момент у роботі, стверджує Василь Феленчак – згуртувати різних людей у колектив. Про те, що це вдалося, свідчить вщент наповнений зал Українського дому. Цього разу для тернополян підготували їхні улюблені твори з програм останніх років. Тут і «Варіації на теми Моцарта» Роберта Лонгфілда, і «Гімн третього тисячоліття» Кароля Шимановського, «Самотній пастух» Джеймса Ласта. Приєдналася до ювілярів і хорова капела «Зоринка».

До слова, не лише музика чекала гостей свята. У фойє Українського дому розмістили тематичну фотовиставку та виставку афіш.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top