Ви знаходитесь: Головна / Новини / За два роки кожен шостий житель області зробив закордонний паспорт

За два роки кожен шостий житель області зробив закордонний паспорт

Якщо ви хочете виготовити закордонний паспорт, доведеться запастися терпінням. Наразі, це можна зробити в державній міграційній службі, де черга розписана на кілька тижнів, а той місяців наперед, або через підприємство «Документ», тоді буде швидше, але доведеться переплатити 400 гривень.

АНДРІЙ ШКУЛА, депутат Тернопільської міської ради

«Люди змушені, коли їм терміново потрібний паспорт йти в «Документ» і платити 400 грн. Минулого року таких паспортів там було замовлено 22 тисячі, якщо не помиляюся. Мова йде про 8 млн. грн., які тернополяни зі своєї кишені заплатили просто, щоб пришвидшити процедуру, бо нема альтернативи».

Допомогти у вирішенні незручностей і стати альтернативою мали б – ЦНАПи. Віднедавна їх уповноважили приймати заяви громадян на оформлення та видачу не лише внутрішніх, а й закордонних паспортів.

КАТЕРИНА КОНДРАТЮК, член ГС «Рада бізнесу Тернопілля»

«70% адмінзбору, який ми платимо за паспорти надходить в місцевий бюджет, тобто, за 2016 рік, мовою цифр, це 11 мільйонів надійшло в бюджет. Щоб вирішити це питання і закупити додаткове обладнання і вирішити питання з чергами, потрібно 2 мільйона. Тобто, математика дуже проста. 11 млн ми отримали, 2 млн витрачаємо, купуємо в ЦНАПи це обладнання, люди мають можливість вибрати або в ДМС, або в «Документі», або в ЦНАПі».

Так вже працює Львів та Івано-Франківськ, каже Катерина Кондратюк. Вони вдвічі збільшили потужність і таких проблем з чергами не мають. Наразі, на Тернопільщині діє 22 Центри надання адмінпослуг, однак досі в жодному з них оформити закордонний паспорт неможливо. Адже, досі відповідне обладнання не закупили.

ОЛЕГ КАЗМІРЧУК, заступник начальника департаменту економічного розвитку та торгівлі ТОДА

«Є така дійсно, напевно, проблема – закупівля цього обладнання необхідного для видачі закордонних паспортів і ID-карток Центрами надання адмінпослуг.  На сьогодні у нас, в нашій області є 4 об’єднанні територіальні громади, які виграли міжнародні гранди на створення ЦНАПів, це близько 1,5 млн. грн. на кожен. Зараз ми працюємо з тими громадами над тим, щоб вони закупили відповідне обладнання і надавали послуги ДМС через свої ЦНАПи».

ІВАН ЧУБАТИЙ, перший заступник начальника Управління ДМС в області

«Ми і в 2016, і в 2017-му році зверталися до органів, які утворили Центри надання адмінпослуг щодо можливості придбання ними необхідного обладнання. Хтось планує закупівлю, хтось не має можливості. Десь одне робоче місце вартує в межах 220 тис. грн., якщо ще взяти канали зв’язку, десь приблизно двісті, залежно від протяжності, скільки треба прокладати канал, може коливатися сума. Якщо закупляти, скажемо, більше робочих місць, то ціна буде дешевша».

За 2016-й рік, за словами Івана Чубатого в області оформили більше 85 тисяч закордонних паспортів. Зробити це можна було в будь-якому районі області, без прив’язки до місця проживання. Однак, майже чверть паспортів люди робили через підприємство «Документ».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top