Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільський став має врятувати «зелена свиня»

Тернопільський став має врятувати «зелена свиня»

Цвітіння прекрасне, коли не йде мова про воду і тернопільський став. Щороку влітку місцева водойма засмучує і запахом, і виглядом. Однак, як врятувати родзинку Тернополя у мерії знають. Чималі надії там покладають на «зелену свиню».

Влітку 2016-го санепідслужба радила тернополянам обмежити купання в Тернопільському ставі, через збільшення кількості бактерій. І хоч вони були не патогенні, а ситуація швидко стабілізувалася завдяки  очищенню ставу природним способом, сказати, що вода в ньому чиста – не можна.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«За оцінками біологів він зараз в періоді заболочення, наш Тернопільський став. Йому дають за різними оцінками від 5 до 7 років до процесу перетворення на болото. На жаль, зараз проблема в тому, що було декілька спроб зарибнення ставу і вони всі, фактично, закінчувалися невдачею, тому що риба гинула. Внаслідок відсутності кисню в воді з одного боку і присутності шкідливих, і навіть, токсичних речовин в товщі води, відсутня належна циркуляція пластів води, тому що внизу, фактично, мертва зона створюється і для риб, і для інших організмів».

Однак, план порятунку тернопільської водойми у мерії є. За словами Леоніда Бицюри прийнята програма по відновленню екосистеми Тернопільського ставу. І, наразі, проектанти працюють одночасно з трьома проектно-кошторисними документаціями.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя

«В період підготовки проектів має бути проведено більше тисячі аналізів на хімічний, біологічний, на фізичний вміст і води, і дна, і мулу, який є в Тернопільському ставі. Це глобальна задача, яку ми вже розпочали. Виділено вже перше фінансування для проектантів і кінець квітня – початок травня, ми вже будемо мати перші проектні рішення, які покажуть, з чого ми починаємо і, як буде тривати ця робота».

Проблему цвітіння і застою води планують вирішити за допомогою фонтану і «зеленої свині», розповідає начальник міського управління ЖКГ Олег Соколовський. Пояснює, фонтан, який попередньо коштуватиме 7 млн. грн. буде і красивим, і практичним:

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради

«Фонтан буде розміщений на березі. Від острова кохання, по самому містку, вже місток вже буде фонтаном і вздовж берега аж до старого фонтану, але по березі. Практично, як заходити в парк, тобто, вся набережна. Що це буде являти? Через кожні кілька метрів будуть сопла і буде бити на 20 м вода. Відповідно, буде забір води і буде весь берег – фонтан, з підсвітками, зі всім».

Ще мільйон гривень коштує допомога «зеленої свині». Нове слово в сучасних методах очищення води. Як пояснює Олег Соколовський, це спеціальні бактерії, які не мають впливу на людей, але борються із забрудненням.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології міськради

«Засипаються всі ці речі в Тернопільський став і гарантія від 3 до 5 років, що став буде ідеально чистий, жодних проблем не буде взагалі. Потім бактерії, які все знищили, не мають, що їсти і вмирають самі, і вже через 3-5 років треба по-новому засипати. Для прикладу, в гідропарку, там є така водойма. Вона була просто вся заросла, неможливо було дивитися. Я кажу: покажіть! Насипали. За 15 днів водойма була ідеально чиста. Тому залучаємо «зелену свиню», залучаємо ці всі речі і працюємо».

Наразі, ще триває вивчення технології. Однак, на неї вже покладають великі надії. І якщо «зелена свиня» не підсуне свиню, вже влітку в Тернополі цвістимуть квітники, а не став.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top