Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі таки прийняли Генплан
У Тернополі таки прийняли Генплан

У Тернополі таки прийняли Генплан

Ранок п’ятниці засвідчив, тернопільські депутати можуть працювати і швидко, і продуктивно, коли хочуть. Не один місяць Генплан Тернополя обговорювали і критикували. Врешті, сьогодні вранці прийняли за кілька хвилин. 26 голосів «за» вистачило, аби, із зауваженнями та пропозиціями, прийняти головний містобудівний документ.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні ми, по-суті, прийняли будівельну конституцію міста на наступні 5 років. Перед тим, як прийняти Генеральний план, місяць часу працювала комісія, яка була сформована з представників депутатів всіх фракцій. Кожне питання проговорювалося на цій комісії, до комісії були залучені, окремо представники громадськості. Крім того комісії були відкритими, на них постійно були присутні представники громадськості, засоби масової інформації, які також давали свої пропозиції та побажання. Вважаю, що ми максимально врахували всі ці побажання, ми пішли на зустріч всім і цей Генеральний план, це є узгодженим документом між розробниками, між фахівцями, між громадськими активістами, між політичними партіями».

Напрацьовані кілька десятків змін стосувалися об’єктів, які викликали суспільний резонанс. Однак, і під час сесії у депутатів були зауваження.

АНДРІЙ ГАЗИЛИШИН, депутат міської ради

«Ми подавали пропозицію по Текстильній, 2. Оцій ділянці, яка знаходиться перед гуртожитком, щоб її вивести. Її немає. Вона віддана якомусь комунальному підприємству і що там буде далі – не написано. Друге: ми подавали пропозицію по ділянці на вулиці Симоненка, яка зараз дуже популярна. По тій забудові, яку планує робити Малик. Та забудова знаходиться в торгівельній зоні, її тут немає».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Вона там в принципі не може бути! Тому, що є проведена перевірка і висновок, що там будівництво ведеться в нормах діючого законодавства…»

Все ж під кінець пленарного засідання було вирішено таки створити комісію по питанню забудови ділянки на вулиці Симоненка.

АНДРІЙ ГАЗИЛИШИН, депутат міської ради

«Виник конфлікт забудівника і мешканців вулиці Симоненка, 1. Між цим будинком і притулком Св. Антонія планують побудувати багатоквартирний житловий будинок. Є багато питань, які висловлюють мешканці, депутати по цьому округу.  І тому ми просимо вас підтримати питання про створення комісії, в яку би увійшли і депутати, і члени міської ради, і мешканці даного будинку».

Більшістю голосів депутати прохання підтримали. Що ж до претензій стосовно забудови стадіону Текстерно, міський голова заперечив: будівництва там – не буде.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ніхто стадіон «Текстерно» не передбачає забудовувати. В Генплані так передбачено, тому що на час формування Генплану він ще був за старим власником. В пункті 8 даного протоколу чітко передбачено зміни по стадіону «Текстерно».

 Врешті, депутати прийняли існуючу редакцію Генплану в цілому. І, аби не переробляти його наново, із запропонованими змінами, пішли іншим шляхом:

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В наступний день після прийняття Генерального плану, законодавство дає нам право ініціювати дострокові зміни. Ми говорили з «Дніпромістом», що ми надсилаємо цю пропозицію з додатком, протягом 2-3 місяців вони його опрацьовують і надсилають міській раді на затвердження. Далі ми з вами спільно на сесії його затверджуємо або не затверджуємо, після проведення громадських обговорень».

Тож в епопеї довкола Генплану Тернополя крапку ставити рано. Із впевненістю можна говорити про дeтaльнi плaни мiкpopaйoнів: «Пpoнятин» тa «Пiвнiчний». Отож, тепер у місті з’являться вулиці: Пелиха, Іллєнка, Героїв Чорнобиля – так назвуть вулиці в мікрорайоні «Північний».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top