Тернопільські ВУЗи звернулись до побратимів зі всього світу із закликом до миру

Автор:     Опубліковано: 5 Березня 2014 о 20:34    70 переглядів

Заклики про допомогу зберегти мир в Україні розійшлись від тернопільських ВУЗів не тільки на схід та південь нашої держави, а і далеко за її межі. Кожен тернопільський виш підготував по кілька звернень різними мовами та розіслав їх до своїх партнерів. Професорсько-викладацький штат на чолі з ректорами тернопільських вищих навчальних закладів звернулись до своїх українських та іноземних колег з різноманітними листами. Хоч і тексти звернень відрізняються, та все ж мають один і той самий заклик – до врегулювання ситуації, що виникла в Україні, особливо в автономній республіці Крим.

ВАСИЛЬ БРИЧ, проректор з науково педагогічної роботи Тернопільського національного економічного університету:

 «Лист, який закликає задуматись над тими подіями які відбуваються зараз між нашими народами, над тими процесами. Щоб вони були адекватно доведені до суспільства. Надіємося з часом громадянського суспільства РФ. Оскільки ми усвідомлюємо, що значна провина в цьому є засобів масової інформації саме російської інформації через необ’єктивність доведення тих подій, які відбуваються в нашій державі».

У листах керівництво вишів намагалося донести до своїх закордонних партнерів правдиву інформацію та пояснити, що саме відбувається в нашій державі. І просять всіма можливими способами вплинути на керівництво своїх держав задля вирішення напруженої ситуації в Україні.

ІГОР МИСУЛА, перший проректор Тернопільського державного медичного університету:

 «Звертаємося до наших колег. Звернулися вже, зокрема, до колег які знаходяться у західній Європі, і в Америці – англійською мовою. До колег які знаходяться у Росії, Казахстан, Узбекистан. І до колег університетів, які знаходяться на східній Україні з тим, щоб ці колеги стали осередками донесення правди до населення про те, що дійсно відбувається в нас в Україні. Для того, щоб можна було б зупинити інтервенцію і експансію російських військ на територію нашої України ».

Щоб показати, що тернополяни також розмовляють російською і це цілком прийнятно в нашому місті, ректор технічного університету звернувся до своїх колег з ВУЗів інших областей нашої необ’ємної держави.

ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор Тернопільського національного технічного університету:

 «Все вопросы можна решать мирным путем. Украина единая страна и мы выступаем за сохранение территориальной целостности. Нет различия между востоком, между западам, между югом страны. У нас всех одинаковые проблемы которые нужно решать на государственном уровне садясь за стол переговоров».

Як зазначили у педагогічному університеті на їх заклики вже є відгуки від партнерів із східної та південної України. І це не може не тішити.

БОГДАН БУЯК, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ:

«Ми маємо на сьогоднішній день своєрідний такий меседж східно-українських регіонів, південно-українських регіонів, що вони також готові до відстоювання українських інтересів у спілкуванні із Російською Федерацією. І у пропагуванні тих найкращих українських традицій серед населення тих регіонів де вони знаходяться ».

У кожному із вишів, де побувала наша знімальна група, запевнили в тому, що спілкування із партнерами задля врегулювання ситуації, що склалася в Україні не припиняється. Кожного дня керівництво іноземних партнерів цікавиться, що відбувається в нашій державі та місті зокрема.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!