Прокуратура області впіймала чиновників на порушеннях

Автор:     Опубліковано: 5 Травня 2014 о 19:37    410 переглядів

Зловживаннями при розподілі державних  коштів грішать чиновники різних рівнів – від керівників райцентрів до посадовців управлінь обласної адміністрації. Під час своїх  перевірок працівники органів прокуратури виявили численні порушення дотримання вимог бюджетного законодавства при організації державних закупівель.

Кримінальне провадження за фактом розтрати службовими особами Шумської міської ради розпочала прокуратура району. Там запевняють: місцеві чиновники підписали фіктивний акт про виконання робіт із реконструкції пам’ятника Тарасу Шевченку. В січні цього року службовці міськради уклали договір підряду з підприємцем про проведення реставраційних робіт на суму понад 10 тисяч гривень – до 200-річчя від народження поета. Однак, кажуть в прокуратурі, постамент ніхто не оновлював.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, прокурор Шумського району:

«З метою скриття невиконання даних робіт міською радою складено фіктивний акт виконаних робіт в січні 2014 року, на підставі якого начебто підприємець доробив роботи на завищену суму робіт. Оцих 10 тисяч 448 гривень. Однак насправді в січні 2014 року будь-яких робіт з реконструкції пам’ятника Шевченку не проводилося».

ВОЛОДИМИР ПЛЕТЮК, міський голова м. Шумськ:

«Я можу сказати так: в нас об’єктів досить багато, які робилися по місту. По цьому відповідні є ревізії, по цьому є відповідні акти. Є відповідні кошти. Хтось має якісь заперечення, що там щось використано не так, можливо, порушує справи, бо можна порушувати не кожну справу, – суд докаже, чия була правота чи неправота. Підрядник говорить, що це все нормально. Я, наприклад, також знаю, що ми нічого не порушували».

У прокуратурі Кременецького району запевняють: не дали розтратити 7 мільйонів гривень державних коштів – на будівництво адмінкорпусу Національного природного парку «Кременецькі гори». У конкурсних торгах брали участь 5 будівельних фірм. Переможцем стало київське підприємство. Однак в прокуратурі з’ясували: в штаті фірми на момент проведення тендеру працювало всього 3 людини.

МИКОЛА ГІБСЬКИЙ, прокурор Кременецького району:

«Разом з тим, так само було з’ясовано, що, за жовтень місяць зокрема, та сама фірма не сплатила за своїх найманих працівників єдиного соціального внеску і мала заборгованість по даному внеску. Що так само давало підстави вважати, що ті зобов’язання, які вона візьме на себе, вони або не будуть виконані належним чином, або взагалі не будуть виконані».

Відтак, за поданням прокурора району  результати конкурсних торгів відмінили.

Також прокуратурою Тернопільської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем чиновниками одного з управлінь облдержадміністрації при проведенні тендеру на виконання робіт з добудови та реконструкції школи у місті Скалат Підволочиського району – на суму майже 5 мільйонів гривень.

ГАЛИНА БОРЩЕВСЬКА, начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області:

«Перевірка засвідчила, що ця закупівля була проведена за відсутності нагальної потреби в освоєнні бюджетних коштів. Відтак, могла проводитися за загальними правилами, визначеними чинним законодавством. Окрім того, дорученням колишнього голови облдержадміністрації було визначено проведення закупівлі в одного учасника».

Договір визнали недійсними. Роботи наразі зупинили. Директор Скалатської школи Юрій Розмаїтий розповідає: встигли лише з’єднати між собою два корпуси навчального закладу і розпочали добудову внутрішніх вбиралень в одному з корпусів.

ЮРІЙ РОЗМАЇТИЙ, директор Скалатської загальноосвітньої школи:

«В минулому році нас окрилили цією ідеєю, що, все ж таки, вже буде виконано дуже великий об’єм робіт по реконструкції і добудові школи. Оскільки  основна споруда школи, перед якою ми стоїмо, 1903 року, і, фактично, потребує капітального ремонту. Хотілося б, щоб дальше почалося фінансування, і ця мрія всіх скалатчан щоби збулася. І щоб до 1 вересня учні прийшли у гарну, відремонтовану, оновлену Скалатську школу».

Загалом, з початку року за результатами перевірок у бюджетній сфері органами прокуратури області розпочато 5 кримінальних проваджень. До відповідальності притягнули 76 посадовців органів державної влади та місцевого самоврядування. 

залишіть коментар