Потенціал Тернополя презентували у Києві

Автор:     Опубліковано: 5 Червня 2014 о 21:23    665 переглядів

Тернопіль –не лише гарний, а й інвестиційно привабливий обласний центр. Це доводили представники міської ради  в Американській торгівельній палаті в Україні. Презентувати потенціал Тернополя, як міста для капіталовливань делегація на чолі з мером їздила в Київ.

Тернопіль – місто відкрите до іноземних капіталовкладень та вигідне для інвестування, кажуть у міській раді. Обласний центр має неабиякий потенціал, до слова, підтверджений різноманітними рейтингами. Співпраця буде корисна для обох сторін. Для Тернополя це означатиме будівництво нових об’єктів, наповнення бюджету та створення робочих місць, каже міський голова Сергій Надал. Є чим заохотити і інвесторів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні Тернопіль – це є сучасний обласний центр з кількістю населення 217 тисяч людей. З них близько 40 тисяч – це студентська і учнівська молодь. Тобто, досить серйозний і науковий, і молодіжний потенціал. Тернопіль знаходиться на пересіченні важливих шляхів. Через місто Тернопіль проходить частина міжнародної траси Берлін-Київ. Це серйозний залізничний вузол.».

ТЕТЯНА ВИСОЧАНСЬКА, начальник відділу стратегічного планування та маркетингу управління стратегічного розвитку Тернополя:

«Місто розташоване в екологічно прекрасному районі. Місто визнане багатьма рейтингами одним з найкращих міст для життя в Україні. В нас дуже сильний потенціал для розвитку туризму і рекреаційних зон».

В міській раді вже мають розробки, які можуть зацікавити інвесторів. До прикладу, проект модернізації постачання води та водовідведення, термомодернізація об’єктів соціальної сфери, яка би дозволила вдвічі скоротити втрати енергоресурсів. Є також ідеї створення аграрного оптового ринку, сміттєпереробного заводу, транспортно-логістичного центру на базі аеропорту, впровадження автоматизованої оплати за проїзд в громадському транспорті, облаштування рекреаційної зони. І це ще не весь перелік. Однак економічний стан міста, кажуть в мерії, не дає змоги самотужки реалізувати все, що би хотілося. Відтак, потрібні вкладення і в інфраструктуру, і в економіку.

В Американській торгівельній палаті вважають: Тернопіль має усе необхідне, щоб стати одним з найбільш процвітаючих обласних центрів країни.

БЕРНАРД КЕЙСІ, Президент Американської торгівельної палати в Україні:

«Я переконаний, що зараз відкрита можливість для реалізації великих інфраструктурних та інвестиційних проектів, для яких співпраця на місцевому, національному та міжнародному рівні є важливим чинником. Палата переконана, що ми разом зможемо підвищити конкурентноздатність міста, долучити нові інвестиції та створити нові робочі місця».

У Тернополі сподіваються не лише на фінансові інвестиції, а й на залучення передового європейського та американського досвіду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Звичайно, ми розуміємо, що після першої зустрічі –  це не буде зразу хвиля, потік інвестицій, які підуть в Тернопіль. Але сьогодні ми побачили зацікавленість людей в тих проектах, які презентує Тернопіль, зацікавленість людей в наших інфраструктурних проектах. Сподіваємося, що це буде добрим посилом. Сьогодні ми обмінялися контактами, побачили зацікавленість. І це буде початком тої роботи, яка має принести результат».

залишіть коментар