Купи книгу та пожертвуй гроші сім’ї загиблого військовослужбовця

Автор:     Опубліковано: 29 Липня 2014 о 19:30    166 переглядів

Поетичним словом про війну. Вірші Редьярда Кіплінга, що мали місце ще за часів Першої та Другої світових воєн, актуальні досі. Усі небайдужі у двадцятому столітті могли купити книгу англійського літератора та водночас пожертвувати кошти сім’ям загиблих.

Пишучи свого вірша «Хлопчина незухвалий», Редьярд Кіплінг, мабуть, навіть не підозрював про його актуальність два століття потому. Він мав на меті лише продати якомога більше примірників, а вилучені кошти віддати родинам загиблих на війні. У Тернополі гірку традицію англійського літератора вирішили продовжити.

ГАННА ОСАДКО, художник, ілюстратор

«Книга одного вірша, його придумав ще Кіплінг під час англо-бурської війни, тоді цей проект був повторений під час Першої світової війни. Таким чином, Редьярд Кіплінг збирав гроші на допомогу родинам загиблих».

За вірш «Хлопчина незухвалий» у дев’ятнадцятому столітті поет зібрав десять мільйонів фунтів стерлінгів. Сьогодні книгу з цією поезією продають лише за п’ять гривень. Вилучені кошти видавці віддадуть родині Ігоря Бориса, військового, який загинув під Зеленопіллям.

ГАННА ОСАДКО, художник, ілюстратор

«Всі війни у всі часи – це одне спільне велике горе, і ми повинні пам’ятати і підтримувати наших дітей і родини».

Із наступним віршем «Діти», розповідає ілюстратор видання Ганна Осадко, в Кіплінга був особливий зв’язок. Його літератор присвятив сину, що разом із багатьма іншими добровольцями загинув у Першій світовій війні.

Окрім поезій, у книгах «Діти» та «Хлопчина незухвалий» вміщені світлини військових двадцятого та двадцять першого століть.

ГАННА ОСАДКО, художник, ілюстратор

«Вона теж йде розворотами. Тут світлини солдатів, молодих солдатів, які загинули під час Першої світової війни, другий розворот – це Друга світова війна, і третій розворот – це власне події, які зараз відбуваються на Сході».

Вірші, розповідає Ганна Осадко, хоч і написані два століття тому, добре ілюструють події сьогодення. Видання можна придбати у книгарнях міста.

залишіть коментар