Невдоволені позичальники пікетували Нацбанк у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 30 Липня 2014 о 19:00    289 переглядів

Беручи кредити у валюті у 2007 році за курсом 5,5 позичальники не задумувалися над тим, що долар може подорожчати. Зараз люди бідкаються, іноземні гроші зросли у ціні, а заробітні плати залишились на тому самому рівні. Сплачувати заборгованості перед фінустановами не мають можливості.

ОЛЕКСІЙ ПИПА, валютний позичальник

«Скільки Вам треба ще виплатити? – Мені особисто 15 тисяч умовних одиниць. – Скільки ви брали? – Я особисто 150 тисяч за курсом 5 гривень. Я тоді переплатив багато. Я мав би його виплатити по тому курсу. який я брав і виходить, що була би гривня, я мав би виплатити його достроково в 2013 році на початку року».

ІННА СТАРОСТЕНКО, валютний позичальник

«Коли курс став 12, з квітня місяця я вже погашати кредит не можу. І я хочу сказати, що ця ситуація типова. На сьогоднішній день вже 90% позичальників не можуть свої кредити платити».

Обурені позичальники кажуть, з своїми проблемами звертаються в суди, проте безрезультатно.

АЛЛА СМИК, відстоює права позичальників

«Ми зверталися в суди. Суди підтримують цілком банки. В судах нам часом говорять чому ви йдете в суди, якщо регулятором є НБУ. Ми зверталися в НБУ, НБУ говорить ідіть в суд. І в нас получається така ситуація, як футбол».

Вирішити питання та дійти згоди стосовно позичених коштівреальног, проте Національний банк на це вплинути наразі не може.

РОМАН РОМАНИК, начальник управління Національного банку України в Тернопільській області

«Вирішення даного питання – це є компромісне. Тобто завжди буде знайдений компроміс між позичальником і комерційним банком. – Тим не менше, Вам люди якісь вимоги передали, чи передасте ви ці вимоги в Нацбанк? – Обовязково».

Як розвиватимуться події навколо банків та позичальників і чи не прийдуть обурені люди під стіни фінустанови ще раз наразі невідомо.

залишіть коментар

ІНТБ

Потрібно бачити!