Чому в Гусятині обвалився будинок, з’ясовують

Автор:     Опубліковано: 24 Вересня 2014 о 00:00    1 134 переглядів

На Тернопільщині знову обвалився будинок. Інцидент трапився в Гусятині у суботу. Близько обіду просто в центрі селища, на вулиці Незалежності, впали стіни одного з кутів триповерхової споруди.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю ЦЗД УДСНС в області:

«Рятувальники обгородили місце події і здійснили розбір конструкції, а також – звільнили будівлю від лишнього навантаження, щоби запобігти подальшому руйнуванню».  

У будівлі знаходяться редакція місцевої газети, районне казначейство та ще кілька магазинів. На щастя, ніхто з людей не травмувався. Тамтешні працівники підозрюють – обвалу споруди посприяло будівництво просто попід вікнами. Тут нещодавно почали зводити будівлю під магазин та офіси, і викопали котлован глибиною приблизно в три метри.

Заступник редактора газети демонструє те, що залишилося від його кабінету. Будинок старий, каже чоловік, зведений у 20-х роках минулого століття. Відповідно, і збудований він ще за тогочасними технологіями. Чого, ймовірно, не взяли до уваги.

ЛЕОНІД ДУБАС, заступник редактора газети «Вісник Надзбруччя»:

«Не врахували міцності фундаменту. Тут ще під нами є перший поверх. Перший  поверх ще має, крім того, підвальні приміщення. А не врахували тому, що фундамент складений з місцевого каменю, пересипаний землею. Тут бетону нема. Перекриття в цьому будинку – воно все зроблене дерев’яне».

Одразу біля будови знаходиться і дім пані Катерини. Жінка розповідає: про будівництво знала, втім, не сподівалася, що буквально за метр від її дому викопають такий великий котлован.

КАТЕРИНА, сусідка:

«Як сусідів, нашого дозволу на початок будівництва ніхто не брав. Ніхто не підходив, не узгоджував. Узгоджувалися межі. Але що буде така грандіозна стройка – нас не попереджали. І так само переживаємо за наш будинок. Щоб не обвалився, як сусідній будинок».

Місцеві чиновники стверджують – усі необхідні документи забудовники мають.

МИХАЙЛО САВЧУК, селищний голова смт. Гусятин:

«Селищна рада тут витримала всі норми. Наш тільки документ на землю. Він цей документ на землю має вже давно. Робиться проект, експертиза, і далі по процедурі вони йдуть, отримують дозвіл у архбудконтролі. Вони його отримали».

ОЛЬГА КОМУНІЦЬКА, головний архітектор Гусятинського району:

«Дозволи всі, декларація на початок будівництва у підприємця вже є. Порушений процес будівництва. Це попередні висновки. Далі буде працювати експертна група, вона дасть якісь свої пропозиції по зміцненню будівлі».

Втім, остаточні причини інциденту, кажуть посадовці, наразі встановлюють фахівці. Почути думку самого підприємця, якому належить будівництво, нашій знімальній групі не вдалося. В офісі, де нам порадили його шукати, і який, до слова, розміщений з іншого боку тієї ж будівлі, що обвалилася, сказали, керівник пішов на обід. Втім, і потім ми нікого не застали : за словами тих же працівників, чоловік поїхав по справах у Тернопіль:

«Не можу вам тут нічим допомогти».

Тим часом, щоб не наражати на небезпеку людей, які працюють в напівзруйнованій будівлі, у селищній раді мають намір «переселити» їх в інші приміщення.

залишіть коментар