В Україні розпочався другий етап четвертої черги мобілізації

Автор:     Опубліковано: 2 Березня 2015 о 19:25    509 переглядів

В Україні розпочався другий етап четвертої черги мобілізації. Як і під час першого, каже військовий комісар Тернопільського обласного комісаріату, призову підлягають придатні до служби військовозобов’язані віком від 20-ти до 60-ти.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату:

«Планове завдання у нас, знову ж таки, порівняно з загальним обсягом мобілізаційних ресурсів в області не є великим, тому достатньо, як ми в минулі рази казали, з сеоа по одному – по два – по три чоловіка, в залежності від населення цього села, подати, і ми виконаємо з вами планове завдання в повному обсязі».   

Непридатних до служби через стан здоров’я, запевняють в обласному військкоматі, воювати не візьмуть.

МАКСИМ ШВЕЦЬ, старший офіцер відділу комплектування та призову, капітан медичної служби:  

«Хочу наголосити, що всі лікарі, які працюють у військово-лікарських комісіях, районних та обласній, залучаються з цивільних лікувальних закладів, які компетентні в питаннях військово-лікарської експертизи у Збройних силах України».

До слова, плану першого етапу четвертої черги мобілізації Тернопільщина так і не виконала. Зараз же у військкоматі сподіваються на патріотизм та свідомість мешканців області.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату:

«Мобілізацію у нас проводять не військові комісаріати. А проводять органи місцевої влади з органами місцевого самоврядування. А військові комісаріати забезпечують її проведення на своєму рівні. Це треба нашу громаду питати, чому ми не виконали завдання. Тому я надіюсь, що наша громада, органи місцевого самоврядування і органи місцевої влади зроблять правильні висновки і забезпечать передачу мобілізаційних ресурсів до військових комісаріатів, а потім – до військових частин».

Щодо мобілізації техніки, тут, зазначає Володимир Катинський, наразі – без зривів. Втім, наголошує: не всі підприємства, зокрема, і великі, погоджуються віддавати свою техніку на потреби українських військових. Відтак, не допомагають виконати державне завдання.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату:

«Для них безболісно – вилучити 10-15-20 одиниць з загальної маси, якщо там більше 500-600. Чим вилучати в підприємця, у якого 8-10 машин, бодай одну чи дві – це для нього вже катастрофа. І вони, люди ці, віддають ту одну чи дві машини, і дальше продовжують працювати. А ці велетні, нажаль, якимось от таким чином, не сприяють проведенню мобілізації».   

 

залишіть коментар