У Тернополі вшанували жертв Чорнобильської катастрофи

Автор:     Опубліковано: 27 Квітня 2015 о 20:13    65 переглядів

Днями минуло 29 років з дня Чорнобильської трагедії. Вночі 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці атомної електростанції прогримів вибух. Про жахливі наслідки техногенної катастрофи чув чи не кожен: пусті населені пункти, земля, забруднена радіацією, та десятки тисяч скалічених доль.

Пані Людмила Поліщук – одна з тих, кого трагедія торкнулася особисто. Жінка мешкала у Прип’яті та близько 4-ох місяців пропрацювала на ліквідації наслідків аварії.

ЛЮДМИЛА ПОЛІЩУК, колишня мешканка м. Прип’ять:

«Там захворіла, мене комісували, і таким чином я попала в місто Тернопіль, евакуйована. На сьогоднішній день я – вдова. І для мене сьогоднішній день – це надзвичайно тяжкий і дорогий. Тому що мої рідні, троє з моєї хати, яких я похоронила, до 10-ї річниці не дожили. І для мене, знаєте, дуже цей день тяжкий. Але я рада, що я дожила до сьогоднішнього дня, що я можу прийти до нашого пам’ятника, і віддати дань загиблим людям».      

Ключ від своєї квартири пані Людмила зберігала ще близько 10-ти років. Каже: коли покидала рідне місто, не знала, що це – назавжди. За майже три десятки років її життя тісно переплелося  з Тернополем. Тут могили рідних, тут народилися внуки. Однак, жінка зізнається: хотілося б колись повернутися додому. Саме так пані Людмила досі називає Прип’ять…

ЛЮДМИЛА ПОЛІЩУК, колишня мешканка м. Прип’ять:

«Знаєте, в нас така біда – невидима, тому що радіація падає на слабке місце. Якщо людина хвора, то вона буде ще більше хвора. Нема такої сім’ї, в якої би в хаті хтось був здоровий, яка би не похоронила нікого. Таких немає. Ми, коли приїхали сюди, в нас було більше 400 сімей, в 1986 році. А на сьогоднішній день, напевно, якщо більше 100 є, то дуже добре. Звичайно, держава повинна допомагати людям. Тому що нас і не так вже багато. Хоча говорять, що Чорнобиль забудеться з роками. Ні, не забудеться. Тому що відлуння буде і буде».   

Аби віддати шану постраждалим, біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи, що у парку Національного відродження, провели мітинг-реквієм. Священнослужителі освятили нещодавно встановлений там Хрест та відправили панахиду за загиблими. Учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС нагородили грамотами. Завершили дійство  покладанням квітів.

 

залишіть коментар