Комар може заразити вас інфекцією

Автор:     Опубліковано: 27 Липня 2015 о 19:10    346 переглядів

Літо – пора не тільки тепла і відпусток, а й всім набридлих комарів. 

Яскравий одяг та фрукти – це те, що приваблює комах, розповідають лікарі-дерматологи. Тому, на природі, радять так до себе увагу не привертати. Адже комахи та членистоногі своїми укусами можуть не лише подразнити шкіру, а й стати причиною деяких захворювань.

ОКСАНА ГЛУШОК – лікар-дерматовенеролог вищої кваліфікаційної категорії:

«Первинний укус комахи виглядає як червоний, рожевий вузлик або папула, в центрі якого є малесенький отвір, який відповідає десь діаметру голки звичайної або кров’яниста кірочка. Якщо сьогодні відбувся цей укус – до завтра все зійшло – тривоги ніякої немає. Якщо ці місця укусів, ці вузлики або папулки починають сильно свербіти, збільшуються в розмірах, і цей свербіж не можна зупинити звичайними такими засобами – потрібно звертатись на консультацію до дерматолога».

Інфекційні захворювання, переносниками яких іноді є комахи, можуть нести в собі серйозну загрозу вашому здоров’ю. Засоби, у вигляді кремів, аерозолів та лосьйонів, які відлякують комарів та інших комах називаються репелентами, розповідає Оксана Глушок. І пояснює, завдяки своєму складу вони відбивають у комах бажання кусати шкіру людини. Чи потрібен захист від комарів ми запитали думку тернополян.

НАТАЛЯ:

«На мою думку, потрібен. Ще й як. Тому що ми знаємо, зараз така всяка різна інфекція, тому вони є збудники різних захворювань, то, я думаю, що однозначно. Тим більше зараз, в літній час, багато відпочиваючих в лісі, і це все переноситься.

–  А чим користуєтесь? І чи до укусів чи після?

–  Ну, в мене, на щастя, така шкіра, і така кров, що мене не кусають комарі. Я нічим не користуюся, і в лісі не часто буваю».

МАРІЯ:

«- Чи захищаєтесь чимось від комарів?

–  Ой, нє, я зовсім. Я з села, нє. В мене немає такого. Якщо комусь потрібно – нехай користується, а мені не потрібно».

ОЛЯ:

«Ну, маленька дитина є. І кожна дитина по різному сприймає. Може, хтось алергію має на укуси. Так, користуємся.

–  А чим? І чи до укусів чи після?

–  Вже, як вкусить, звичайно.

–  Допомагає?

–  Ну, перші години, то хоть не свербить дитину, хоть він не чухає так».

Лікарі кажуть, користуватися репелентами потрібно. Але тут також є свої нюанси.

ОКСАНА ГЛУШОК – лікар-дерматовенеролог вищої кваліфікаційної категорії:

«Їх є досить багато. Я хочу звернути увагу на наступне: так, звичайно, варто застосовувати тоді, коли це потрібно. Але не можна гарантувати, що цей засіб, який людина використовує для попередження від укусів не може викликати якоїсь теж місцевої побічної дії, в тому числі, алергічних процесів на шкірі».

Тому, якщо ви маєте підозру, що чи укус, чи засіб яким ви користуєтесь, викликають у вашого організму будь-яку нестандартну реакцію – краще не займайтесь самолікуванням, а зверніться до спеціалістів.

залишіть коментар