У Кременці буде відділення гемодіалізу

Автор:     Опубліковано: 2 Липня 2015 о 20:45    675 переглядів

Ще з 2008 року у Кременецькій лікарні намагаються створити відділення гемодіалізу. Адже хворі, яким потрібна робота штучної нирки, користуються цією медичною послугою лише в обласному центрі.

 АНДРІЙ СМАГЛЮК, голова Кременецької районної ради:

«Гемодіаліз – це є велика потреба для нашого північного регіону. Це не тільки для міста Кременця і Кременецького району, це є гостра проблема для Шумського, Лановецького, і зони міста Вишнівець».

У 2008-му перші кроки – перекриття даху у приміщенні, зробив меценат, який також мав потребу у гемодіалізі. Тернопільська університетська лікарня взяла на себе зобов’язання надати необхідні апарати і оплатити роботу працівників. Для всього іншого – громада Кременця кошти має знайти самостійно.

АНДРІЙ СМАГЛЮК, голова Кременецької районної ради:

«Робіт досить багато, і загальна їхня вартість, які потрібно провести – це в межах півмільйона гривень. Основна проблема, з якою ми стикнулися, і на яку нам потрібно велику кількість коштів – це забезпечити філію резервним електроживленням: дизель-генератором і стабілізатором напруги. Його номінальна потужність повинна становити 20 кВт. Вартість таких дизельних генераторів коливається в межах від 200 000 гривень».

Окрім генератора, потрібно ще закінчити ремонт заїзду, облаштувати пожежну та охоронну сигналізації, а також закупити весь м’який та  твердий інвентар.

 ПАВЛО КИСІЛЬ, заст. головного лікаря по лікувальній роботі Кременецької районної лікарні:

«Зараз ми знаходимося в залі, де будуть розміщені безпосередньо апарати штучної нирки. Потужність розрахована на 6 таких апаратів. На першому етапі планується введення в експлуатацію трьох, і четверта штучна нирка – в разі порушення роботи цих трьох. Тобто, вона буде стояти в нас на запасі».

І місцеві лікарі, і чиновники переконують, відділення з апаратом штучної нирки у Кременці зробить життя людей, які мають у ньому потребу, простішим. Але для того, щоб воно таки запрацювало – все ще потрібні кошти.

 АНДРІЙ СМАГЛЮК, голова Кременецької районної ради:
«Користуючись нагодою, звертаюся до всіх благодійників, хто має можливість допомогти людям з цією бідою, яка їх торкнулася, не бути осторонь і допомогти кременецькій громаді у відкритті філії гемодіалізу».

Для тих, хто виявить бажання фінансово допомогти – вся необхідна інформація розміщена на сайті Кременецької районної ради.

залишіть коментар