Державний архів буде на Дружбі вже з наступного року

Автор:     Опубліковано: 22 Вересня 2015 о 19:00    156 переглядів

НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«Це приміщення почали будувати близько 25-ти років тому. Довший час його ніхто не використовував. Зараз ремонтні роботи планують відновити, а вже наступного року державний архів тут таки буде».

Про потребу перенести державний архів Тернопільської області з Архикатедрального собору у власне приміщення говорили уже не раз. Тепер за втілення цього задуму взявся голова облдержадміністрації Степан Барна.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Станом на сьогоднішній момент, розумієм важливість цього об’єкту, завершення цього об’єкту, який має важливе значення для наукового розвитку потенціалу області. Проектно-кошторисна документація передбачає завершення добудови даного об’єкту, передбачає 26 мільйонів гривень. Згідно програм фонду регіонального розвитку капітальних вкладів, ми передбачили в цьому році 5 мільйонів гривень на завершення робіт».

ВІКТОР КУЗЯК, начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА:

«В 2007-му, в 2011-х роках почали проводити корегування кошторисної документації, і в 11-му році було виділено 5 мільйонів гривень, які були, з них 3 мільйони освоїли, і 2 мільйона повернуто в бюджет, і зроблено те, що є на сьогоднішній час».

Цього разу така робота нікого не влаштує, підкреслює голова Тернопільської облдержадміністрації.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Ми будемо працювати тільки з тим, хто береться за роботу з авансуванням. Сам. Щоб не тратити час. Бо ми мали ситуацію таку, що те, що відбувалося раніше – кошти надходили з запізненням, кошти не освоюються, відбувалося повернення. Повернення категорично неприпустиме».

В управлінні капітального будівництва обласної адміністрації кажуть, для того, щоб перенести архів у це приміщення, для початку потрібно довести до ладу хоча б кілька поверхів.

ВІКТОР КУЗЯК, начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА:

«Дощова каналізація, яка проходить через все приміщення. Зараз ми повинні швидко внести корегування і зміни в проект. Винести за межі будинків ці зливи, і тоді вже може нормально функціонувати. Вже готова паливна, практично, вже будем казати, в чорновому – з 9-го по 2-й поверх. Нам, в основному, нормально зробити ремонти на першому-другому поверсі».

Чи не найбільше коштів доведеться віддати за обладнання – близько 20-ти мільйонів гривень, розповідають в Тернопільській обласній державній адміністрації.

 

залишіть коментар