Діти заклали в Тернополі «Сад миру»

Автор:     Опубліковано: 11 листопадаа 2015 о 19:37    371 переглядів

Про необхідність миру вони нагадали новими плодовими деревами. Діти з усієї області, які полюбляють досліджувати природу та світ навколо себе, заклали в Тернополі «Сад миру».                  

У Міжнародний день енергозбереження юні дослідники природи з усієї області в Тернополі посадили «Сад миру». Зробили це поблизу обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, що на Микулинецькій.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Ми хочемо, щоб ці дерева, які через певний проміжок часу дадуть плоди, нагадували нам про ті неспокійні роки, які зараз ми переживаємо. Але віримо про те, що ця сторінка української історії швидко перегорнеться і Україна заживе мирним, спокійним життям».

Двадцятиоднорічний Микола, повернувшись із зони проведення АТО, не по розмовах знає ціну миру, тому акцію підтримав також.

МИКОЛА САВЧИНСЬКИЙ, учасник АТО:

«Я радий, що такі малі діти – а вже будують нашу країну, починаючи навіть із тих самих дерев».

Наразі «Сад миру» налічує 20 плодових дерев, переважно – це різні сорти яблунь. На кожному саджанці – табличка з інформацією, хто посадив та що.

ОЛЯ КАЧУРОВСЬКА, с. Мирне, Підгаєцького району:

«Я садила яблуню Голден Делішес. Я вдома з мамою, татом саджу. У нас вишні, яблуні, є груші, сливи».

Перші плоди зрітимуть на деревах через 4-5 років, розповідає Іван Герц. А дощ,  під час якого  закладали сад, лише сприятиме його росту.

ІВАН ГЕРЦ, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді:

«Консультуючись із садівниками, це пора сприятлива, тому що враховуючи те, що у вересні-жовтні дуже величезна кількість не вистачало вологи, зараз останні дні трошки випав дощ. І тому посадка дерев у першій декаді листопада цілком сприятлива».

Взимку сад доглядатимуть та оберігатимуть від зайців, які полюбляють ласувати молодими деревцями. А вже навесні, зізнається Іван Герц, зелених насаджень тут стане більше.

 

залишіть коментар