У Тернополі визволялись із рабства

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2015 о 19:24    456 переглядів

Торгівля людьми та людськими органами є своєрідними сучасними формами рабства, кажуть активісти громадської організації «Відродження нації», які 2-го грудня, у Міжнародний день боротьби за скасування рабства, влаштували флеш-моб на залізничному вокзалі Тернополя і не тільки.

ЗОРЯНА БАРЧУК, організатор акції:

«Ми сьогодні організували автопробіг. Наші автомобілі з відповідною символікою, з прапорами, починали свій рух з Чорткова, там ми мали також акцію на протязі 1-ї години. На автостанції, розповсюджували інформаційні матеріали серед населення міста Чорткова та району».

Також активісти побували в Теребовлі. Флеш-моб полягав у тому, що кількох волонтерів обв’язували стрічками, які символізували тенета рабства, а перехожі повинні були їх звільнити з такого полону. Всюди, де проводили флеш-моб, люди цікавились та намагалися допомогти, кажуть організатори.

ОКСАНА ШЛЮСАР, співорганізатор акції:

«Відразу ж розпитували що це за акція, що це за подія, що буде відбуватися і завжди знаходилися охочі, які допомагали визволити постраждалих, так ніби то. Ми дуже раді з того, що наша організація має багато волонтерів, і що студенти наших навчальних закладів з радістю підключилися до цієї акції».

Учасники акції запевняють, далеко не всі ознайомлені з темою торгівлі органами. В Україні ця проблема також є. І чим більше люди знатимуть про ситуацію, тим більше зможуть захистити себе у випадку подібної небезпеки.

ОКСАНА ШЛЮСАР, співорганізатор акції:

«Часто піднімаєм проблему торгівлі людьми, але ми говоримо, скажімо, про трудову експлуатацію чи сексуальну експлуатацію. А проблема незаконного вилучення органів, вона, як ніби то, замовчується. Але, вона з кожним роком все більше і більше людей можуть бути залучені до цієї проблеми. Можуть бути залучені, як в якості донорів, так і в якості вербувальників, тому що трансплантологія, як наука взагалі розвивається, є потреба на це. Відповідно, є люди, які в злочинному бізнесі заробляють на цьому гроші».

ЗОРЯНА БАРЧУК, організатор акції:

«На даний момент законодавством України заборонена будь-яка фінансова винагорода за трансплантацію органів. Тобто якщо людина хоче і дуже є потреба пожертвувати  свій орган комусь з родичів чи з знайомих – вона це може зробити. Заробляти на цьому гроші заборонено законодавством. Єдине, що в нас дозволено, це трансплантація кісткового мозку за якісь певні кошти. На жаль, цього ніхто не знає, на жаль, люди не знають яку небезпеку таїть в собі оце вилучення органів, на скільки це шкодить для здоров’я».

Номери Національної гарячої лінії протидії торгівлі людьми ви зараз бачите на своїх екранах.

  • Відразу зрозуміло, що люди не обізнані з проблемою. Те, що ви робите – середньовічна дикість. Ви цинічні, поверхневі люди. Затямте собі, вкрасти людину та вирізати у неї органи з наступною їх трансплантацією – це казка, яка не має будь-якого наукового обгрунтування. Для того щоб донорський орган підійшов пацієнту, слід проводити тривалі та дорогі дослідження на сумісність. На вулиці, або у автомобілі швидкої допомоги вирізані органи нікому не потрібні. Не потрібні вони тому, що будь-який орган без попередніх досліджень сумісності нікому після трансплантації просто відторгнеться. Більше того, час між забором органу та його трансплантацією повинен бути мінімальним: в ідеалі – це декілька хвилин, а максимум – година. Тобто така процедура може проводитися тільки в спеціалізованій клініці на операційному столі за участю бригади з 5-10 хірургів + величезна бюрократична волокіта. Крадькома всю процедуру зробити неможливо. А як ви собі уявляєте переправку донора, чи органів за кордон? В нашій країні навпаки – спостерігається майже повна відсутність донорів, що унеможливлює будь-яку трансплантацію. Якщо у розвинених країнах проводиться по декілька тисяч операцій на рік, і це вже рутинна операція, у нас – декілька десятків операцій, які прирівнюються до подвигу як з боку хірургів, так і з боку пацієнтів. Пацієнти з трансплантованим органом зтикаються з нерозумінням з боку оточуючих, з недовірою, до них ставляться, як до канібалів. Ми дикі і неосвідчені. Більшість пересічних українеців проігнорує людину, яке потребує допомоги. Більшість зроблять вигляд, що це його не стосується. Хоча від конкретно від кожного з нас нічого надскладного вимагається. Ніхто не відбире ні у мене, ні у вас органи. Всього навсього слід прийняти закон про презупцію згоди і поширювати про нього правдиву інформацію. Закон дозволив би у людини, у якої зафіксовано смерть мозку, забрати органи без згоди на це родичів. Органи однієї такої людини змогли б зберегти життя сімох людей. А протягом року – це тисячі життів. Навіть священники підтримують цей закон. Після смерті душа потрапляє в рай, а тіло повинно дати життя нужденним. Погодьтеся, дико виглядає, коли після смерті рідного, не приведи Господи, родичі поклоняються тілу. Невже не краще пожертвувати органами загиблого родича для чієсь доньки, сестри, матері, сина чи батька. Ті люди, яким збережено життя, кожного дня будуть молитися за душу померлого. А якщо ви думаєте, що з прийняттям закону почнеться полювання на донорів, то і тут ви помиляєтесь. Ніхто і ніколи не не знає чий орган підійде тому чи іншому хворому. Спочатку слід мати орган, а вже потім саме під цей орган необхідно підібрати з великої кількості хворих одного єдиного, якому він підійде. Закон про призумпцію згоди функціонує в багатьох країнах світу, в тому числі і Європи. Після його прийняття ми піднімемся на ще одну сходинку людяності. Моя вам порада – краще проводьте роз’яснювальну роботу серед населення.

залишіть коментар