У тернопільській медицині запроваджують систему електронного документообігу

Автор:     Опубліковано: 12 Січня 2016 о 21:26    369 переглядів

У Тернополі вдосконалюватимуть якість надання медичних послуг за допомогою інноваційних технологій. Електронний документообіг, кажуть у міськраді, намагалися запровадити ще кілька років тому, за допомогою спонсорів. Однак, ті відмовилися продовжувати співпрацю. Тепер у місті знову працюють в цьому напрямку. Ще минулого року для таких цілей виділили понад 340 тисяч гривень.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Вивчили досвід інших міст, вивчили досвід інших країн, знайшли структуру, яка це впроваджувала в інших містах, десь врахували ті зауваження, які були в наших містах-попередниках, і тому ми це зараз хочемо запустити в роботу в Тернополі. Система може бути неідеальною, це є перший пілотний проект, це є базова модель. Ми хочемо почути зауваження, пропозиції від тернополян. Протягом року ми зможемо його вдосконалити. Наступна мета – зробити таким чином, щоб інтегрувати первинну ланку з безпосередньо лікуючим лікарем, якщо буде необхідність лікувати вже на вищому рівні».  

Наразі система працює у тестовому режимі. За словами розробників, вже створили електронні бази пацієнтів. З метою захисту даних доступ до неї буде обмежений. Також створили Інтернет-портал, який має на меті, насамперед, інформування пацієнтів, кажуть розробники. Інший елемент, який невдовзі має запрацювати, – це так звана електронна реєстратура.

ОКСАНА ФІЦАК, директор фірми-підрядника:

«Електронна реєстратура – це не тільки можливість записатися через сайт. Бо часто це путають з можливість тільки через сайт. Проте в нас є старше населення. Для старшого населення є можливість, на сайті є телефони, в реєстратурі замовити, забронювати запис собі до лікаря на будь-який день».  

Втім, не обійдеться і без певних обмежень. Наразі нововведення стосуватиметься лише сімейних лікарів.

ОКСАНА ФІЦАК, директор фірми-підрядника:

«Два прийоми виділяються на живу чергу, один прийом – на Інтернет. Тобто, в подальшому, ви можете вибрати тільки той час, який зараз виділений на Інтернет-запис. Тому що, давайте говорити відверто, особливо на початку, таких пацієнтів буде меншість, все одно. І записатися на прийом можна буде тільки сьогодні на завтра. Тобто, сьогодні на сьогодні – це неможливо. По-перше, вас повинні ідентифікувати. По-друге, вам повинні видрукувати талон, вам повинні підготувати карточку медичну, і занести до лікаря, для того, щоб ви вже не йшли в реєстратуру». 

Також пацієнт обов’язково повинен мати із собою документи для посвідчення особи.

Така система, переконані розробники, зможе запобігти втраті інформації, допоможе проводити моніторинг захворюваності, робити оцінку якості та кількості надання послуг лікарями, сформувати електронний реєстр листків непрацездатності, рецептів, тощо.

 

  • Чим думав головний лікар Медвідь М. М. і міський голова Надал, коли приймали рішення про впровадження електронної реєстратури та сімейної медицини? Чи ви забули приказку “перш ніж відрізати, треба сім раз відміряти”, а не зразу різати і потім вже думати що і як. Треба було забезпечити населення на кожній дільниці сімейним лікарем, щоб було до кого записуватись, забезпечити кожного сімейного лікаря комп’ютером, прийняти відповідну кількість медреєстраторів. Чому звичайні люди знають більше про проблеми в системі, ніж верхівка. Нехай Надал і компанія спробують самі записатися на прийом до лікаря. Нехай прийдуть і побачать як бідний персонал мучиться, як змушують медсестер вводити тонни інформації на кількох нещасних комп’ютерах. Зайдіть самі в лікарню і подивіться з яким шаленим навантаженням працюють і самі лікарі, понаднормово.
    Ганьба такому керівництву.
    І це ще тільки по електронним записам, а скільки проблем через бездарний менеджмент я взагалі мовчу. Ало, відкрийте очі, зробіть реальний аудит. Чому не можете перейняти реальний досвід там, де вже це було запроваджено, закордоном. Як ви так можете?
    Цей посил відправлю на сайт електронної реєстратури і напишу в коментарі до новин, може хоч якось достукаюсь.
    Доречі е-мейл, який вказали на сайті реєстратури, НЕ ПРАЦЮЄ

залишіть коментар