У Ланівцях місцеві мешканці вимагають вивезти свиней із свиноферми

Автор:     Опубліковано: 4 Лютого 2016 о 20:11    488 переглядів

Це – місто Ланівці. Кілька місяців населений пункт в епіцентрі скандалу. Про конфлікт між частиною місцевих мешканців та підприємством «Агро-Ланівці» ми розповідали неодноразово. Нагадаємо, люди виступають проти свиноферми та звинувачують підприємство  у численних порушеннях санітарних норм. Відтак, хочуть, аби свиней звідти вивезли.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, активіст:

«Пан Чайківський спільно із головою адміністрації колишній, головою районної ради, міським головою підписали угоду спільно із активістами, які є ось тут присутні, що до 7 грудня 2015 року будуть вивезені всі свині».  

Натомість на підприємстві запевняють: не виконали лише один пункт домовленостей і тільки через причини, які від них не залежать. Відтак, пропонують компромісний варіант.

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»:

«Ми просто заявили про те, що ми не можемо, люди, давайте домовимося про відтермінування. Як реакцію отримали те, що отримали. І знаєте, тут важливо, що ми від свого колективу так само отримали реакцію, і наші люди нам сказали: даруйте, що значить «вивезти», а куди ми підемо? Ми хочемо працювати. На сьогоднішній день ми пропонуємо скоротити поголів’я до мінімально можливого, про 300 голів мова йде, з тим, щоб мати змогу зберегти робочі місця».   

Втім, пікетувальники – категорично проти.

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, активіст:

«Наша мета – негайне закриття свиноферми ТОВ «Агро-Ланівці», вивезення свиней. Підприємство нехай працює, нехай займається іншим виробництвом. Ми хочемо, щоб були робочі місця. Але дане підприємство, свиноферма, воно , по-перше, впливає на здоров’я, життя наших ланівчан і на екологію нашого міста, і не лише міста, а всього регіону».     

Водночас, представники підприємства переконують: якщо проблеми і були, то зараз активно працюють над їх вирішенням. І додають: «Агро-Ланівці» – далеко не основний забруднювач довкілля.

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»:

16 с «Я впевнений в тому, що єдине місце, в Ланівцях, на території Ланівець, де унеможливлюється потрапляння фекалій в ґрунт, є наша лагуна. Бо вся решта Ланівець обладнана септиками, якими ніхто не опікується». 

На думку Вадіма Арістова, під загрозу екологію ставлять і самі  пікетувальники. Адже безконфліктно нічого ні завезти, ні вивезти з підприємства неможливо. Зокрема, є проблеми із вивезенням на утилізацію решток померлих тварин.

ВАДІМ АРІСТОВ, голова правління ТОВ «Агро-Ланівці»:

26 с «Є закон України про поводження із відходами тваринного походження. Ми вимушено його порушуємо. Це дійсно може за певних умов, температура, в першу чергу,  створити небезпеку для довкілля. Це питання нагальне. Ми кричимо, ми пишемо листи скрізь, я вам їх покажу, якщо хочете. Отримуємо відповіді, що так, ми розуміємо проблему, але нічого не відбувається».     

Представники місцевої влади свою позицію щодо ситуації, яка склалася довкола підприємства «Агро-Ланівці», коментують так:

РОМАН КАЗНОВЕЦЬКИЙ, міський голова Ланівців:

25 с«Позиція міської ради в даний момент яка: я підтримую людей в тому, щоб вони мали свої права та обов’язки. Звичайно, що домовлятися треба буде, але ми можемо в даний момент стояти стороною врегулювання питання, так? Але домовлятися підприємству зі спільнотою також потрібно. Треба враховувати те. Повинні працювати два основних напрямки, а ми врегулюємо їх в певній межі».  

ЮЛІАН СІРАНТ, голова Лановецької РДА:

26 с«На сьогоднішній день, скажемо, в райдержадміністрації нема контролюючих служб, які могли би зробити певну перевірку і зняти напругу чи привести дані питання в відповідне законне русло. Ми зараз працюємо із службами і сан-, і вет-, і інспекціями обласними».

Поки що ж конфлікт залишається невирішеним.

залишіть коментар