У Тернополі презентували книжку про полон

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2016 о 19:23    322 переглядів

«100 днів полону або позивний «911» – це книжка про перебування у неволі в сепаратистів, поштовхом до написання якої був власний досвід автора. Нещодавно цю історію презентували і у нашому місті.

 ВАЛЕРІЙ МАКЕЄВ, автор книги «100 днів полону або позивний «911»

«Одного нашого полоненого, який втік з полону, на кордоні з Росією, утримувала родина, в той час коли на кожному стовпі висіло оголошення: 17 тисяч за поімку такого-то такого-то. І вони утримували, абсолютно не маючи, навіть самим, що їсти, в підвалі, щоб його ніхто не бачив».

Це лише одна історія із «доброї книги про злу війну», як говорить про книжку «100 днів полону або позивний «911» сам автор, колишній полонений Валерій Макеєв.

ВАЛЕРІЙ МАКЕЄВ, автор книги «100 днів полону або позивний «911»

 «Тут чудові малюнки, Сірьожі Захарова,  який сидів в Данєцке в СБУ. Різні місця, а методологія, діалогія одна і таж сама. Полон – це одна із, одна із складових війни. Тобто це особлива стадія і до цієї стадії ми і не були готові, і на жаль, і сьогодні не готові. Тобто якісь підходи, традиційні, в дужках, дуже негативних дужках, вони не змінилися з 42-го року».

У Тернополі представили вже друге перевидання книжки, доповнене віршами колишніх полонених. І хоч автор правдивих імен не вказує, герої книжки мають своїх прототипів у реальному житті. На презентації Валерій Макеєв розповів й про тих, хто ще досі знаходиться в руках окупантів.

ВАЛЕРІЙ МАКЕЄВ, автор книги «100 днів полону або позивний «911»

 «Хто зараз головний журналіст? Маша Варфоломеєва, яка більше року, луганська журналістка, єдиний журналіст, яка знаходиться в полоні з січня минулого року. Їй повертатися навіть нема куди. Вона залишилася в Луганську із-за того, що була бабуся, бабуся не витримала полону внучки».

На презентацію книжки у Тернополі прийшло чимало людей.  Перший секретар Національної спілки журналістів Сергій Томіленко каже, Валерій Макеєв зачепив дуже актуальну для України тему.

СЕРГІЙ ТОМІЛЕНКО, перший секретар НСЖУ

«Ми вважаємо, що це унікальна книга «100 днів полону», яка фактично відображає ті страшні реалії в яких, на жаль, опинилася Україна. І в якій, зокрема, показується доля українських журналістів на Донбасі».

Сергій Томіленко, зазначає, професія журналіста в Україні стала небезпечною, адже за час воєнного конфлікту на Сході в полон потрапило понад 70 журналістів.

залишіть коментар