«Тернопільводоканал» отримав сучасне обладнання та техніку

Автор:     Опубліковано: 15 Квітня 2016 о 19:09    1 050 переглядів

На комунальному підприємстві «Тернопільводоканал» – оновлення. Зокрема, придбали меблі та сучасне обладнання для двох лабораторій.

ЛІДІЯ ШИМКІВ, завідувач лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води:

«Система очистки води «Капель», яка допомагає експрес-методом визначати аніонний склад води. Так само ми закупили два дорогих прилади, атомно-абсорбційний спектрометр і газовий хроматограф. Атомно-абсорбційний спектрометр дозволяє визначати 20 видів елементів у воді, які в нас вимагає ДСанПіН. Газовий хроматограф, згідно вимог ДСанПіН, дозволяє визначати в нас в воді пестициди, хлорорганічні речовини, нафтопродукти,і інші речовини».

Крім того, придбали ще декілька інших приладів. Лідія Шимків вважає, нове обладнання дозволить робити більш ґрунтовні дослідження води, а ще – зекономити час та реактиви.

Придбання таких приладів, розповідає директор підприємства Володимир Кузьма, стало можливим завдяки співпраці міста зі Світовим банком.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Ви знаєте, що вже півтора року, як ми уклали контракт на можливість використання цього кредиту. Попередній рік, в основному, був присвячений написанню тендерної документації, проведенню тендерних процедур. І зважаючи, що придбання обладнання – це одна з простіших процедур, вона не потребує ні багато часу і десь потім в реалізації набагато менше строків, тому саме зараз ми маємо вже перші ластівки. Тобто, це перші тендера, які проведені за кошти Світового банку. Я думаю, що в найближчий час ми зможемо поступово укладати контракти і по наступних наших тендерах». 

Також для підприємства придбали екскаваторну техніку.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»:

«Зокрема, з екскаваторів, було придбано дві одиниці середньої потужності і одна одиниця невеличка, вона малої потужності, але вона якраз дає нам можливість працювати в важкодоступних місцях, зокрема, при заміні вводів, прокладанні нових маленьких трас».

Також за кошти Світового банку, розповідає Володимир Кузьма, мають намір реалізувати ще низку проектів. Зокрема, звести станцію знезалізнення води, провести реконструкцію каналізаційних очисних споруд, модернізувати водозабори  та водопровідно-насосні станції.

 

залишіть коментар