У Тернополі урочисто відзначили День Пластової присяги

Автор:     Опубліковано: 11 Квітня 2016 о 18:58    1 086 переглядів

«Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншими, жити за пластовим законом та слухатися пластового проводу, в цьому мені Боже допоможи».

СЕРГІЙ КОРОЛЬЧУК, член Тернопільського Пласту

«Жест такий – пластовий привіт і надалі вони зможуть ним вітатися серед пластунів, серед скаутів усього світу».

Цьогоріч відзначили 104-ту річницю з Дня першої Пластової присяги. В урочистій церемонії на Театральному майдані взяли участь кілька сотень скаутів різного віку. Дев’ятеро із них привселюдно присягнули бути вірними пластовим законам.

 ГАННА АРХИТКО, прес-секретар Тернопільського Пласту

 «Сьогодні приймають свій перший ступінь учасники. Це така система, коли вони з кожним роком стають кращими за допомогою ступенів: учасники, прихильники і вже найвищий ступінь це вірлиця, або скоб. Ну також є найпочесніший ступінь – це є гетьманська вірлиця і гетьманський скоб».

НАСТЯ, пластунка (14 років)

«Ця присяга, яку я склала, вона є для мене дуже важливою, адже я пообіцяла, що буду вірна Богові та Україні, допомагати іншим та жити за пластовим законом».

За своєю структурою організація «Пласт» охоплює кілька вікових категорій. Пташацтво, наймолодші, розпізнати їх можна за жовтим кольором хустинки.

ЯРИНА,  пластунка (11 років)

«Цікаво, тому, що ми їздимо у різні табори, у нас збірки різні, майстерки, прогулянки».

РОСТИСЛАВ,  пластун (10 років)

«Там нас ще хлопці вчать, як виживати, коли ми поїдемо, вже будемо юнаками, як в лісі виживати, як щось зробити, з чого можна зробити, як пліт розкласти». 

Після урочистостей пластуни продовжили святкувати у парку Шевченка, де для них проводили різноманітні майстер-класи та ігри.

 

залишіть коментар