Геній сучасності Іван Марчук відзначає 80-літній ювілей

Автор:     Опубліковано: 12 Травня 2016 о 18:55    327 переглядів

Сьогодні  свій вісімдесятий День народження відзначає геній сучасності Іван Марчук. Хоч сам іменинник святкувати ювілей на малу батьківщину не приїхав, у Тернополі його все ж вітали.  У цей день погасили поштову марку і конверт із зображенням Івана Марчука.

БОГДАН ХАВАРІВСЬКИЙ, голова обласного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса:

«Нині велике свято для мене, як друга з 30-річним стажем, тому що він нині народився і мав бути тут, але його київська влада перехопила і він зараз на пошті з Кириленком штампує державну відзнаку. І сьогодні дійство дуже велике, тому що держава і державна марка – це дуже багато значить, а ще з іменем  Марчука».

Відзначити генія сучасності у «Арт-галерею» прийшло чимало людей. Представники влади, культури і мистецтва зібрались, аби у День народження Івана Марчука зробити спецпогашення державних поштових марок та конвертів, присвячених йому.

ВАСИЛЬ ЮРЧИШИН, директор Тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта»:

«Укрпоштою» проводиться спецпогашення і паралельно воно проходить, як було озвучено, у місті Києві.  “Укрпоштою” випущений художній конверт, тираж був озвучений – він невеликий, 3 тис. 900 примірників, а також поштова марка – тираж 130 тис. примірників і після цього нашого спецпогашення розійдуться художні конверти, марки по всьому світу».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ця марка, цей конверт – це є подякою спільно від всіх нас тернополян, нашому земляку за його працю, за його твори і дуже сподіваюсь, і впевнений у тому, що це буде лише черговий крок, для того, щоб організувати більш успішний, масштабний проект – це відкрити в Тернополі, створити в Тернополі музей і постійно діючу виставку творів Івана Марчука».

Оскільки, у Тернопільській області 2016 – оголошено роком Івана Марчука. То заходи, щодо популяризації  та вшанування митця відбуватимуться і надалі.

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

  «Хочу сказати, що ми будемо продовжувати і цикл заходів, присвячених відзначенню Івана Марчука, зокрема в суботу буде відбуватись відкриття виставки в селі Москалівка, Лановецького району, на його батьківщині і на осінь ми плануємо цілу низку заходів, спрямованих на популяризацію Івана Марчука у районах області. І нам важливо, щоб ми знали і цінували тих людей, котрі є геніями сучасності».

 ВІКТОР ОВЧАРУК,  голова Тернопільської обласної ради:

«Ми виділили кошти на реконструкцію і на покращення ремонтів його садиби, його музею в селі Москалівка, де він народився, тобто ми своїми діями вшановуємо повагу такої видатної людини, яка прославила не тільки Тернопільщину, але й Україну на весь світ».

 

залишіть коментар