Як допомогти демобілізованому бійцеві, навчатимуть їхніх дружин

Автор:     Опубліковано: 27 Липня 2016 о 19:25    717 переглядів

Один із найважчих моментів у житті сім’ї – коли коханий чоловік на війні, однак труднощі з демобілізацією не закінчуються, пояснює психолог Людмила Богуцька. Аби допомогти зрозуміти та прийняти свого чоловіка, після повернення з АТО, у Тернополі започаткували програму психологічної підтримки їхніх дружин.

ЛЮДМИЛА БОГУЦЬКА, сімейний консультант-психолог:

«Що потрібно таким жінкам? Зрозуміло, що найперше – це дати розуміння, що вони не є один на один з такою проблемою, що вони є почутими, що вони зрозумілими. Що є люди котрим не байдуже, що відбувається у їхній сім’ї. Що є люди котрі можуть їм показати, які шляхи виходу можуть бути. Котрі працюють, які не працюють шляхи».

Психолог пояснює, тим, хто чекає повернення чоловіка з війни, треба готуватися до того, що він змінився. Усвідомити це дружинам, допомагатимуть спеціалісти.

ЛЮДМИЛА БОГУЦЬКА, сімейний консультант-психолог:

«Формат такого теплого кола обмінну: по-перше, тим, що відбувається у сім’ях, щоб люди, жінки, прийшли, могли поговорити, могли почути, могли бути вислухані, могли отримати цю підтримку. Така група розради. Тут будуть також включатися, обов’язково, інформаційні, такі теоретичні психологічні аспекти: що відбувається, що потрібно чоловікові, що трапилося там, що він приніс із собою сюди, чому не може бути так, як було раніше».

Фахівці проводитимуть зустрічі у різних форматах.

ЛЮДМИЛА БОГУЦЬКА, сімейний консультант-психолог

«Будуть працювати також психологи, психотерапевти, хто захоче, хто зможе, хто вже готовий долучитися до такого проекту. Також будемо запрошувати арт-терапевтів – людей, які з допомогою творчості трансформують цю тривогу, яка піднята у сім’ї, через бойові дії, через той досвід, який отримав там чоловік на фронті».

Всі заняття будуть безкоштовними. Місце і час кожної зустрічі організатори узгоджуватимуть додатково. За більш детальною інформацією звертайтеся за номером телефону, який ви бачите на екрані: 097-500-69-24.

залишіть коментар