Майже 1,5 тисячі прочан з Тернополя вирушили пішою ходою до Зарваниці

Автор:     Опубліковано: 15 Липня 2016 о 19:12    666 переглядів

 

Проща до Зарваниці є найбільшою прощею Української греко-католицької церкви. Вона відбудеться вже у ці вихідні. Цьогоріч захід приурочили Року Божого Милосердя та молитві за мир в Україні. На дводенну прощу тернополяни колоною вирушили вранці від Архикатедрального собору.

 ОКСАНА

«Це рік Милосердя, як ми знаємо, і те, що проща теж присвячена за мир, я думаю, що це дуже актуально на теперішній наш момент, через нашу ситуацію у країні. І, звичайно, що молитися будемо за наших рідних».

ОЛЬГА

«Прощу я своїй дочці присвячую. Кожного року моя проща комусь присвячена, цього року проща моїй дочці – Андріані».

Паломники, котрі вже не перший раз ідуть до Зарваниці зазначають, з кожним роком дорога дається легше.

 ВАСИЛЬ

«За нашу державу, за мир і спокій в нашій державі, за відновлення миру у всьому світі, благословення нашого духовенства, і за прощення гріхів і прогрішень, якими ми образили Бога в цьому житті. Покаятися і більше не грішити. – А вкотре ви йдете? – Я вже 8-мий раз».

За цей час участь у прощі для їхньої сім’ї, каже пан Василь, вже стала традиційною.

 ВАСИЛЬ

«Ісус був розп’ятий, страждав, а ми мусимо також за свої гріхи помучитися хоч трошки. – А з ким завжди йдете? – Дочка, дружина і родина».

Прочанка Надія зізнається, молитиметься на цьогорічній прощі за здоров’я старшої доньки.

НАДІЯ

«Ви знаєте, у кожного в житті є свої випробування і кожен рік щось дарує: якісь радості, якісь випробовування. Цього року ми теж мали випробовування, наша країна має випробовування і я щороку, це вже 4-тий мій похід, намагаюся йти для того, щоб подякувати Богу за прожитий рік»

Минулоріч до Зарваниці жінка ходила зі старшою донькою, цього ж разу вирушає з молодшою, десятирічною Іринкою.

 НАДІЯ

«Донька, після операції на ногу говорить: «Мама, як це добре, коли людина має дві здорових ноги». Можливо добре, що Господь дає такі випробування, аби усвідомити: є різні цінності у житті».

 ІРИНКА

«Ми йдемо, щоб просити в Бога здоров’я для всієї сім’ї. Перш за все, в принципі, щоб мир у світі був, щоб в Україні вже нарешті закінчилася війна».

Із Тернополя до Зарваниці вирушило 40 груп прочан, а це близько півтори тисячі осіб.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Це одна із колон, котра зараз рухається, зараз рухаються прощі-колони з Хмельницького і з Кам’янця-Подільського, і з Франківська, і з інших областей. Відповідно створення умов для всіх цих прочан для нас є дуже важливим елементом нашої цьогорічної прощі. В першу чергу це харчування, побут, безпека учасників прощі».

На ночівлю люди, вже традиційно, зупиняться у селі Струсів, розповідає про шлях паломників до духовного центру отець Орест Павліський.

 ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Кожного дня ми маємо заплановані дві зупинки на перекуску. Сьогодні є дві зупинки, також перекуска і зупинка. Тому що ми зупиняємося біля храмів на парафіях Микулинці і Мишковичі. Завтра ми також зупиняємося у Тютькові і Золотниках».

У дорозі колону супроводжують медики, поліцейські і більше двадцяти священників. Разом із паломниками із Тернополя вирушив і Владика Теодор Мартинюк, який на початку шляху благословив прочан.

 ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Метою прощі є пізнавати Боже милосердя, самому досліджувати його і також наповнившись тим Божим милосердям людям могти самому бути милосердним. Бути милосердним означає бути відповідальним, бути справедливим. Це поняття, яке охоплює глибину людської душі».

Розклад Загальнонаціональної прощі до Зарваниці можна знайти на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

 

залишіть коментар