Покійному добровольцю більше року не можуть присвоїти статус учасника АТО

Автор:     Опубліковано: 13 Липня 2016 о 18:51    854 переглядів

Ганна Степанівна, інвалід другої групи, а також мати добровольця, який помер на Сході у лютому 2015-го. З того часу минуло більше як півтора роки, проте статус учасника АТО її сину не присвоїли досі.

 ГАННА ЯКУБІК, мати Р. Якубіка

«Куди я тільки не звертаюся всюди мені двері закриті, бо ніде нема оформленої дитини. Як щоби ніде не було зафіксовано тої дитини? Як? Не розумію (перебивка) В листопаді 14-го року він пішов добровольцем в «Айдар». Відправили на фронт».

У державних структурах пані Ганні пояснюють: її сина немає у списках.

ГАННА ЯКУБІК, мати Р. Якубіка

«Стоси листів. Стоси листів у мене, купа. Видите от: папка листів – всюди негативна відповідь. Вони беруть як з комп’ютера: нема у списках, нема у списках, нема у списках. Різні фамілії, но всьо, нема у списках. Як так не може бути у списках?».

Саме через те, що Ростислав Якубік відсутній у списках, отримати передбачену державою допомогу, його мати не може.

ГАННА ЯКУБІК, мати Р. Якубіка

«Оцей підтвердив і оцей підтвердив, бачите? То тих во два, а мій син во коло них. (перебивка) Приїхали хлопці. Подивилися на фотографії – підтвердили, що дійсно, Ростислав Якубік був з ними, приймав активну участь. Їдьте жіночко додому, ми вам вишлемо документ, вже не будети мати ніяких проблем. (перебивка) Один єдиний той документ, що хлопці підтверджують. Чому півтора року, я, інвалід другої групи, маю їздити, обтовкати пороги, бо мені ніхто не допоможе?».

В обласному військкоматі про проблему пані Ганни знають. Володимир Катинський каже, хоч Ростислав Якубік не входив до складу офіційних військових формувань, його матері вони намагаються допомогти.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату

«Збройні сили України в обличчі військових комісаріатів, якраз ми намагаємося допомогти для того, щоб жінка, син якої загинув, як доброволець, не була кинута мати цього добровольця, сім’я не була кинута. Ми надаємо, як юридичну, так і направляємо куди, що і як надавати документи, для того, щоб відповідно отримала статус».

Пані Ганна ж каже, якщо статус учасника бойових дій її сину не присвоять, шукатиме справедливості у судах.

залишіть коментар