Водіїв в Тернополі стає все більше

Автор:     Опубліковано: 22 Липня 2016 о 19:20    1 755 переглядів

Бездоганно знати правила дорожнього руху, добре – будову автомобіля і впевнено сидіти за кермом – ось, що насамперед потрібно тим, хто прагне стати водієм. У Тернополі з кожним роком, охочих керувати транспортними засобами стає все більше, та все ж мати посвідчення водія і вміти їздити, часто не одне й те саме.

«Дорога – помилок не пробачає» – відомий вислів, який завжди потрібно пам’ятати тим, хто за кермом. Тому, щоб стати відповідальним водієм треба серйозно ставитися до навчання та обрати автошколу, в якій опановувати це вміння буде комфортно.

ГАЛИНА  ГРЕСЬКІВ, директор автошколи:

«При виборі автошколи транспортні засоби, як такої, ролі не грають, тому що специфіка керування транспортними засобами завжди є одноманітна. Є чотири колеса, є сідушка, є кермо і решта є педалі керування, і ручка автомат або механічна коробка.  Як правило, ми проводимо навчання не залежно від транспортного засобу і бажання людей, якщо людина бажає їздити на “Таврії”, вона їздить на “Таврії”, якщо бажає їздити на іномарці, вона в нас їздить на іномарці».

Також учень автошколи може обирати навчатись на механічній коробці передач чи на автоматі. Галина Греськів розповідає, стати водієм у Тернополі хочуть як молоді люди, так і  старшого віку.

ГАЛИНА ГРЕСЬКІВ, директор автошколи:

«Приходять до нас люди, приходять студенти, окрім студентів і звичайного населення, ми готуємо глухонімих людей, до нас звертаються дуже багато з товариства глухонімих, атовців, які звертаються до нас, ну і всі, хто звертається, і інваліди також, ми з фондом інвалідів маємо заключний договір, вони звертаються до нас і ми готуємо всіх, хто до нас приходить. Дуже навіть так приємно, що жіночий склад нашого населення, чомусь почав обирати «С» категорію – вантажні автомобілі».

Навчання в автошколі в середньому триває від 2,5 до 3,5 місяців.

25-річний Микита Демидов розповідає, прийшов в автошколу, щоб навчитись добре кермувати автомобілем. Для себе хлопець обрав відразу кілька категорій.

МИКИТА ДЕМИДОВ, майбутній водій:

«Теоретичне навчання в нас відбувалося з 17:00 до 20:00, тобто три години з перервами,  добре пояснюють і показують, як виконувати практичні навики водіння. Останній рік часу я провів в зоні АТО і там дуже потрібні водії категорії “С”, також водії категорії “В” і маю намір повернутися до Збройних Сил України».

А от тернополянка Марія Камінська,  вже маючи посвідчення водія категорії «В», вирішила стати ученицею автошколи знову.

МАРІЯ КАМІНСЬКА, навчається в автошколі:

«Прийшла в автошколу, адже маю посвідчення водія, але не водила машину довгий час і вирішила удосконалити навики водіння».

Роман Самборський інструктором практичного водіння працює 14 років. Чоловік розповідає, в останні роки навчати кермуванню складніше, адже рух транспорту на дорогах став інтенсивнішим. За час роботи,зізнається, було чимало смішних і курйозних випадків. До прикладу найстаршій його учениці було 67 років.

РОМАН САМБОРСЬКИЙ, інструктор практичного водіння:

«Вона прийшла навчатися від нуля, вона планувала придбати автомобіль, ну в такий вік важко вчити людей, ну вона досить непогано освоїла  такі навики як: стартанути з місця, переключити передачі, ну, а такі навики, коли по місту їде машина і вона замість щеплення вижимає тормоз до упора, буває і страшнувато їхати так. Ну такі випадки бували, що люди просто плутають педалі».

А от одвічний стереотип, що жінки погані водії, інструктор заперечує. Каже, усе залежить від конкретної людини та бажання вчитися.

залишіть коментар