Переселенці на Тернопільщині потребують допомоги

Автор:     Опубліковано: 9 Серпня 2016 о 18:46    850 переглядів

У Тернополі за круглим столом обговорили роль місцевих громад в адаптації та соціальній інтеграції вимушених переселенців.

МАРИНА ПАСЄЧНИК,  заст. голови правління ТМЖК «Відродження нації»:

«В 2015-му році за підтримки Міжнародної організації міграції була програма надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Тоді змогли отримати гуманітарну допомогу більше 1700 осіб з Автономної республіки Крим і з окупованої території Донецької і Луганської областей».

Долучалась до допомоги переселенцям і міська рада. Більше 75-ти осіб пройшли бізнес-тренінги та мали можливість започаткувати свою справу.

МАРИНА ПАСЄЧНИК,  заст. голови правління ТМЖК «Відродження нації»:

«Ми закупляли обладнання для 56-ти осіб, які отримали великі гранти. Тобто, цим людям закуплялося обладнання для бізнесу на суму 2,5 тисячі доларів. Бізнес був різноманітний: це були і виготовлення ювелірних виробів, ми закупляли станки, це були і послуги таксі, це були і гранти для того, щоб люди займалися сільським господарством».

Всеукраїнська благодійна фундація «Право на захист» також тривалий час надавала допомогу переселенцям. Зокрема, займалась моніторингом порушень прав людини, їхніх потреб та надавали, як гуманітарну, так і юридичну допомогу.

ХРИСТИНА БІЛА, керівник ГО «Молодіжний центр розвитку «МІСТ»:

«Всі особи, які потребували юридичної допомоги, як первинної, так і вторинної, навіть і представництво в суді чи адвоката, могли безкоштовно отримати в рамках цього проекту. Власне, частина, яка стосується правової допомоги, вона, наскільки я знаю, триває ще досі. Тобто, можуть звертатися і отримувати цю правову допомогу, переміщені особи, але наразі гуманітарної допомоги на першочергові потреби вже не надають».

Також внутрішньо переміщеним особам допомагає і Спілка Української Молоді в Україні. Спільно із фондом «Відродження», який надавав фінансування, вони проводили, так звану, культурну адаптацію переселенців.

ЛЕСЯ ГОЛИК, член ТМО Спілки Української Молоді в Україні:

«Метою нашого цього проекту було не показати людям там місто якось чи щось таке, а більше дати позитивних емоцій. Ми розуміли, що є багато організацій, які допомагають: психологи, які допомагають фінансово, а, власне, такий якийсь культурний розвиток – мандрівки, походи до театру і так далі, вони, зазвичай, для людей, які втратили все і приїхали сюди на все нове – воно не є першочергове».

Найбільше такої адаптації потребували діти. Тому Спілка Української Молоді дала їм можливість відвідувати театр, сходити в кіно та організовувала екскурсії.

ЛЕСЯ ГОЛИК, член ТМО Спілки Української Молоді в Україні:

«Крім того ми дуже сильно намагалися задіяти їх в таке життя соціальне Тернополя. Тобто, ті заходи, які відбувались: ліплення вареників, плетіння маскувальних сіток, тобто, ми це все, брали дітей, брали дорослих і намагалися так, дуже активно до цього всього залучатися, саме з тою метою, щоб коли закінчився проект, щоб люди мали принаймні якесь уявлення про те, що відбувається».

Також спікери акцентували увагу на тому, що Тернопільщина для переселенців, в більшості випадків, є перехідним пунктом. Кажуть, ті вакансії, які є на ринку праці, мають низький рівень заробітної плати, тому люди шукають роботу та житло в інших регіонах України.

ІРИНА ЖИГУНОВА, позаштатний радник міністра соціальної політики з питань внутрішньо переселених осіб:

«Всі 3 виступаючих, практично, говорили про минулий час: «В нас були програми», «В нас були програми», «В нас були програми». Люди залишаються, зима на носі, люди потребують гуманітарної допомоги. Першочергово гуманітарної допомоги. Мені постійно поступають просьби про підгузники, про харчування, про обігрів на зиму».

Наразі в нашій області –  2700 переселенців, з них 100 сімей проживає в Тернополі.

ІРИНА ЖИГУНОВА, позаштатний радник міністра соціальної політики з питань внутрішньо переселених осіб:

«На правду, я не знаю що з цим робити, тому що всі програми згорнулися гуманітарної допомоги. Фінансування, проекти, фінансування підприємницької діяльності. Все, що ми можем зібрати – тільки власними силами мешканців Тернополя і сіл Тернопільщини».

 

залишіть коментар