Тернопільських держслужбовців навчали подавати електронні декларації

Автор:     Опубліковано: 4 Серпня 2016 о 19:29    501 переглядів

Тернопільським держслужбовцям презентували нову систему декларування майна та навчали подавати електронні декларації. З 15 серпня, нагадаємо, вони стануть обов’язковими для заповнення.

ІВАН ПРЕСНЯКОВ, керівник Проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні:

«Програма розвитку ООН спільно з НАЗК мають намір об’їхати всі регіони України для того, щоб, власне, показати систему електронного декларування, як вона вже працює, чиновникам, які будуть заповнювати ці декларації в цьому році, навчити їх заповненню цих декларацій, відповісти на всі питання, які виникають у державних службовців, знати острахи, і, власне, допомогти системі запуститися 15 серпня».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Сьогодні на вимогу Європейського Союзу і на вимогу Міжнародного валютного фонду в Україні повинно впровадитись електронне декларування. Скажемо так, дехто боїться цього електронного декларування, бо має що декларувати, а дехто боїться – бо, в принципі, не має можливості заповнення, тобто, правильного заповнення цієї декларації. Тому дуже сьогодні якраз доречно, що буде це навчання проведено».

Кінцевим терміном подачі високопосадовцями відомостей про їхній майновий стан є 13 жовтня цього року, тобто через 60 днів від початку запуску електронного декларування.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Сама система електронного декларування дасть можливість, в першу чергу, охопити всі категорії високопосадовців в нашій державі. Починаючи від Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів, міністрів Кабінету Міністрів, а також – голів обласних державних адміністрацій, заступників та керівників департаментів обласної державної адміністрації».

До слова, серед нововведень – і те, що заповнити електронні декларації доведеться і членам сімей чиновників.

РУСЛАН РАДЕЦЬКИЙ, заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції:

«Новелою електронного декларування є те, що всі члени сім’ї також будуть подавати декларації повністю про рухоме і нерухоме майно. В тому випадку, коли один із членів сім’ї відмовиться подати інформацію, то буде проводитися Національним агентством з питань запобігання корупції повна перевірка як по суб’єкту декларування, так і по тому члену, який відмовився дати інформацію».

Подані посадовцями декларації усі охочі зможуть переглянути он-лайн, відтак, суспільство здійснюватиме певний контроль.

РУСЛАН РАДЕЦЬКИЙ, заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції:

«Сама електронна декларація – вона вже тим вигідна, що раніше – паперова заповнювалася, здавалася в відділ кадрів і ніхто ніколи належним чином не здійснював перевірку. З 15 серпня, з моменту заповнення електронної декларації, ця електронна декларація буде зберігатися в єдиній базі в нас, в Національному агентстві з питань запобігання корупції. Інформація буде зберігатися на протязі 3 років. І одразу ж буде перевірятися експертами, спеціалістами Національного агентства з питань запобігання корупції».     

Зі слів Руслана Радецького, впроваджують й Інститут викривачів. Тобто, громадяни зможуть повідомити у Національне агентство з питань запобігання корупції, що той чи інший чиновник живе не відповідно до задекларованих статків. До слова, за умисне подання недостовірних відомостей декларантам «світить» не лише адміністративний штраф, а і кримінальна відповідальність.

 

залишіть коментар