Тернопільщина розширить співпрацю із Литовською Республікою

Автор:     Опубліковано: 26 Серпня 2016 о 21:16    154 переглядів

Тернопільщину відвідала делегація Литовської Республіки. У рамках візиту, серед іншого, відбулося підписання угоди про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією та Радою регіонального розвитку Тауразького повіту. Обговорили сторони і перспективи розширення співпраці.

ЙОНАС ГАДАУСКАС, голова Ради регіонального розвитку Тауразького повіту,  мер Шилальського самоуправління:

 «Надо, чтоб эти  встречи были почаще и наши предприниматели, наши жители, и Украины, и Литвы, чтобы больше знали, какие там законы, как инвестиции в Литву, или в Таурагский уезд, и как Тернопольский уезд, как помочь – мы, как власть, предпринимателям помагать, бизнесу».  

СІГІТАС МІЧІУЛІС, заступник голови Ради регіонального розвитку Тауразького повіту, мер Тауразького самоуправління:

«Мы говорили о возможностях, как можно сотрудничать не только в области политики, но и в науке, би знесе, культуре, спорте, школах и детей».

Для Тернопільщини, серед іншого, цікавими є напрацювання Литви у питаннях енергоефективності, залучення області до реалізації проектів Євросоюзу, зокрема, програми транскордонного співробітництва, а також – досвід країни у сфері децентралізації. Напрацювання іноземних колег, розповідають учасники зустрічей, могли би стати корисними і для місцевих представників бізнесу.

ВОЛОДИМИР ГЕВКО, голова регіональної ради підприємців Тернопільської області:

«Ми хочемо переходити до цивілізованої співпраці з органами влади і для нас дуже важливо, як це робили наші партнери, наші друзі і, особливо, Литовська республіка, яка мала такий же самий досвід державної системи, який мала Україна, які цей щлях пройшли вже значно раніше і мають досить такі вагомі і значні напрацювання в цьому напрямку».    

Співпрацювати з литовцями мають намір безпосередньо і райони Тернопільщини.

ВІТАЛІЙ СІКІРИНСЬКИЙ, начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу ТОДА:

«Литовці, які сьогодні приїхали до нас в гості, вони вже мали десь раніше співпрацю з Борщівським районом, Збаразьким районом. Так само, повторюся, що на інвестиційному форумі вони вже домовилися про співпрацю і завтра також буде підписаний Меморандум про співпрацю цих районів, це Збаразький район і Борщівський район, і будуть налагоджуватись контакти і зв’язки».   

АНАТОЛІЙ КАЧКА, голова Збаразької РДА:

«Ми будемо їм презентувати свої підприємства, зо вони можуть зацікавитися, так як в Збаразькому районі працює два заводи, це спиртовий і цукровий завод, ми їм будемо показувати заводи, які не працюють, якщо їх зацікавлять, там, консервний завод, лікеро-водочний завод, і площі під будівлю готелів. Тому що в нас в районі є два хороших замки, тільки немає де розмістити туристів, це відтік капіталу».   

ВОЛОДИМИР ШАШКІН, перший заступник голови Борщівської РДА:

«В нас вже існує ця угода, 7 років. В зв’язку з історичними такими випадками ці угоди були чисто на папері. Зараз ми повторно робимо, є угода між Таураським уїздом, Шилальським районом і Борщівським районом, є угода між Таураським уїздом і Тернопільською областю, де ми на рівні геополітичних, історичних, культурних і обов’язково – економічних будуть заключені договори, чи поновлені договори, які вже можуть нам, як кажуть, відкрити Європу».  

залишіть коментар