У Ланівцях триває конфлікт навколо свинокомплексу

Автор:     Опубліковано: 30 Вересня 2016 о 19:04    1 293 переглядів

Конфлікт навколо свинокомплексу в Ланівцях триває з 2014-го року. Громадськість, яка активно виступала проти діяльності  ТОВ «Агро-Ланівці», таки добилась закриття підприємства. Проте, неподалік, в селі Оришківці, продовжує працювати ПАП «Агропродсервіс», де також вирощують свиней.

РОМАН БЕРЕЗОВСЬКИЙ, заст. директора ПАП «Агропродсервіс» по тваринництву:

«Згідно висновку Державної санітарно-епідемічної експертизи Державної санітарно-епідемічної служби України 26.11.15-го року №05030207/52766 та протоколу від 17.11. 2015-го №2713, функціонування свиноферми в селі Оришківці впливає на стан навколишнього природного середовища в межах дозволених показників та не призводить до погіршення умов життєдіяльності населення».

Представник відділу санепіднагляду розповідає, за всі виявлені порушення представники свинокомплексу понесли відповідальність та ліквідували завдану шкоду. Також Євген Безрукий зачитав результати лабораторних досліджень за 8 місяців цього року.

ЄВГЕН БЕЗРУКИЙ, начальник відділу санітарно-епідемічного нагляду та розслідування спалахів Управління санітарного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в області:

«Лабораторним центром досліджено джерел централізованого водопостачання в місті Ланівці – 24 взірці – 0 позитивних, за мікробіологічними показниками 26 взірців – 6 позитивних. І децентралізовані джерела водопостачання за санітарно-хімічними показниками вміст нітратів 5 взірців, 1 – позитивний, і за сан-епідемічними 5 взірців – 4 позитивних».

У свою чергу, Лановецький міський голова озвучує висновки представників Міністерства екології та природних ресурсів України, які також робили аналізи.

РОМАН КАЗНОВЕЦЬКИЙ, Лановецький міський голова:

«П’ятиоксид фосфору 544,1 при нормі 105,2.  У перерахунку на азот амонійний, вслухайтеся, 599,3 мг/кг показник при нормі 21,8. В скільки разів перевищує норма? Варто задуматись, чому така норма на відкритому шарі ґрунту, так? А в нас є криниці, в нас люди споживають, в нас озеро є недалеко, де діти купаються, де йде тоже, не доведи Господи, потрапляння».

ОЛЕГ ДОВГАЛЮК, активіст, депутат міської ради м. Ланівці:

«Я хочу сказати, що ми підраховували. Приблизно від 3-х до 5-ти тисяч тон дохлих свиней вони нам зарили в землю. Ось які наслідки. А два місяці назад, в серпні місяці, було виявлено в двох артезіанських скважинах, це, фактично, все місто користується, бактерії загальні коліформи».

Місцева влада пояснює, вимагають доказів дотримання усіх необхідних норм підприємством, адже раніше  уже фіксували порушення.

ВОЛОДИМИР КРАВЧУК, заст. голови Лановецької РДА:

«Я хочу сказати, що от чому ситуація, яка склалася на даний час – це ситуація недовіра до підприємства і зараз розглядається це питання, тому що були випадки захоронення свиней, були випадки забруднення ґрунту, викиду на ґрунт, виливання цієї гноївки».

ЕДУАРД ФЕРЕНЦ, заст. начальника Державної екоінспекції в області:

«Одну – гноївкою, площею більше 2 тисяч метрів, другу – найшли трупи тварин. Після того, ту земельну ділянку там, де трупи знайшли – її знезаразили. А знезаразили такими розчинами, які впливали на якість землі. Державна екологічна інспекція відібрала проби землі, поміряли, нарахували збитки, за одну земельну ділянку – 228 гривень, за іншу – 5 тисяч з чимось. Ну, в основному, збитки вийшли за забруднення землі – 6 тисяч, штрафів – порядка до 5 тисяч».

РОМАН БЕРЕЗОВСЬКИЙ, заст. директора ПАП «Агропродсервіс» по тваринництву:

«Одне підприємство, яке було близько розміщене від населеного пункту Ланівці, ми закрили в кінці минулого року, воно на даний момент не функціонує. По цьому об’єкту, яке знаходиться в селі Оришківці, всі документи знаходяться в порядку. Шкідливого впливу немає, ми подали довідки, є всі матеріали, всі дослідження і в екологічної інспекції, і в санепідемічної служби».

Ланівчани ж пояснюють, вони не проти діяльності підприємства, лише вимагають, щоб це не завдавало їм шкоди.

РОМАН КАЗНОВЕЦЬКИЙ, Лановецький міський голова:

«Проблема залишилась в тому, що в селі Оришківці, він здійснює викиди свої сечівки за межі свого господарства. Перекачка самої сечівки – викопується великий котлован, та сечівка виливається на людські паї, на землі території міської ради і потім звідти або вона встоюється донизу, або вони викачують і загортають назад. Ми не проти того, щоб підприємство працювало. Хай воно працює в законний метод».

 

залишіть коментар