У Тернополі оновили близько 40 ліфтів

Автор:     Опубліковано: 3 Жовтня 2016 о 19:00    932 переглядів

 

У Тернополі на сьогодні функціонує 762 ліфти. Чимало з них перевищили термін експлуатації і потребують комплексних робіт з оновлення. Адже правилами безпечного користування ліфтами визначено, мінімальний термін експлуатації обладнання, яке має підвищену небезпеку, є 25 років.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду міського управління ЖКГ

«Період експлуатації і за умови перевищення терміну 25 років власник зобов’язаний провести експертне обстеження ліфтового обладнання. За рекомендаціями і за висновками експертного обстеження мається провести ряд робіт поточного і капітального характеру».

Цьогоріч на роботи з обстеження виділили більше 370 тисяч гривень. В результаті експерти оглянули 115 підйомників.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду міського управління ЖКГ

 «За результатами експертного обстеження минулого року визначені були ліфти і, відповідно, замовлена була проектна документація, на виконання робіт по капітальному ремонту 37 ліфтів в 27 будинках. Загальна кошторисна вартість по цих роботах передбачена титульним списком була 2 мільйони 15 тисяч».

До кожного ліфта підходили індивідуально. Коли в роботі підйомника є дрібні недоліки, то ремонт виконують за кошти балансоутримувача.  Однак, кажуть спеціалісти, часто ліфти потребують серйозного оновлення.

СТЕПАН ГЕВКО, керівник підприємства, що обслуговує ліфти

«На сьогоднішній день виникло ряд проблем із тим, що ліфти мають більше, як 25 років. Є ряд приписів, які проводить експертний центр, де необхідна заміна редукторів, заміна станцій, тросів і заміна шкивів».

До прикладу, на капремонт ліфтів у будинку на вулиці Тарнавського, 5, виділили 140 тисяч гривень.

РОМАН НАВРОЦЬКИЙ, депутат ТМР, округ №36

«Саме по ліфтах є проблема. Мешканці дуже часто звертаються тому, що будинки не нові, ще раз наголошую. Ця частина округу там, де є оці будинки багатоповерхівки так, ця проблема актуальна більше. По даній ситуації до мене звернулися мешканці, я сказав їм: є проблема в 3-му і в 5-му під’їздах, я сказав, що, якщо є проблема, давайте активізуйтеся, щоб люди зібрали підписи».

СТЕПАН ГЕВКО, керівник підприємства, що обслуговує ліфти

 «Проведена заміна серця ліфта – це заміна станції, сучасної станції, заміна блоку, редуктора, заміна антивандальної кабіни. Ну і дрібних деталей, які стосуються безпеки ліфтів: датчиків руху і так дальше».

Щоб побачити оновлення, ідемо з механіком по ліфтах у машинне відділення. Тут знаходяться основні механізми, які забезпечують роботу підйомника. У першу чергу  пан Степан показує нове «серце» ліфта. Заразом розповідає, замінена станція відслужила 28 років.

СТЕПАН СЕМАНЧИК, механік по ліфтах

«Поміняли значить: стара станція, можете зняти стару і нову – це станція управління ліфтом. – А що ще замінили у цьому приміщенні? – Поміняли ще редуктор ліфта, канатоведущий шкіл, троса і кабіну. Кабіну зараз подивитеся, зовсім новенька».

Що ж стосується нової кабіни, то вона антивандальна.  Але зіпсувати її можна, тому комунальники сподіваються на культуру мешканців.

 

 

 

залишіть коментар