Через погодні умови у травмпункті майже вдвічі більше пацієнтів

Автор:     Опубліковано: 15 листопадаа 2016 о 19:18    210 переглядів

За 14-те листопада в травмпункт міської лікарні швидкої допомоги звернулися 75 осіб. Серед них 29 пацієнтів, розповідає головний лікар закладу, з вуличними травмами.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Ми бачимо зростання якраз кількості звернень в травмпункт за рахунок вуличної травми. Це в основному люди старшого і похилого віку. Це пов’язано ще й із тим, що людям тяжко  пересуватися у зв’язку із віковими змінами. Також в результаті вікових змін наступають певні зміни в самій кістці і людина, навіть не сильно падаючи, отримує інколи досить важкі травми».

Травми, пов’язані із падінням через ожеледицю, у всіх різні. Є пацієнти із незначними ушкодженнями, до прикладу, забоями м’яких тканин, які після отриманої допомоги, йдуть додому.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Травми передпліччя, коли людина падає на долоню ми маємо переломи в типовому місці. Також при падінні на спину, люди вдаряються головою, відповідно є струс головного мозку і закриті черепно-мозкові травми. Отримують різного роду ушкодження у вигляді розтягнень, розривів м’язево-сухожилкового апарату. І також переломи обох щиколоток».

За понеділок вісьмох осіб, із двадцяти дев’яти, госпіталізували. Вранці у вівторок в стаціонар направили ще одного пацієнта.

ВОЛОДИМИР БЕБЕХ, черговий лікар травмпункту міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«Там черепно-мозкова травма, там перлом променевої кістки, пошкодження зв’язок. Впав, потилицею вдарився, розбив голову».

Також, лікар-травматолог підкреслює, наразі за день пацієнтів майже вдвічі більше, аніж зазвичай у нормальну погоду.

ВОЛОДИМИР БЕБЕХ, черговий лікар травмпункту міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«За цих, рахуйте, 3,5 години в нас вже 13 чоловік, ще троє зараз в рентген кабінеті. 7 переломів, декілька забоїв, декілька пошкоджень зв’язок. Всі травми вуличні, всі пов’язані з метеорологічною ситуацією, з тим, що робиться на дорогах: не розчищено, слизько, люди падають, травмуються».

Пацієнти травмпункту різного віку: студентка, яка посковзнулась на сходах навчального закладу, пенсіонерка, яка переходила дорогу і також впала.

АННА ІВАНІВНА, тернополянка

«Ну йшла до поїзда. Поїзд в 9 годин, а я йшла скоріше, десь коло 8-ї. І от, дорогу переходила на рогатці коло церкви, ну і там впала посеред дороги. Жінка мене підняла. Добре, що машин не було. Перелом із суміщенням кісток, він мені вправляв».

Як і пацієнтів, побільшало й викликів швидкої, однак і часу йде більше, аби дістатися на місце.

НІНА КУШНІР, лікар виїзної бригади №6

«Із моменту поступлення виклику ми, практично, в два рази довше добираємося через пробки. Розумієте, дорога, по суті, односторонній рух, місцями стоять заметені автомобілі, ви це прекрасно бачите. Далі, утворилися вибоїни через погодні умови. Ось. Ну і травми».

Відколи стихія вирує у Тернополі, був випадок і госпіталізації пацієнта з обмороженнями.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги

«За ці кілька днів в нас госпіталізовано одного пацієнта з обмороженнями. Він знаходиться у відділенні опікової травми. В нього середньої важкості відмороження нижніх та верхніх кінцівок».

Стосовно саме цього пацієнта, то, пояснює Ярослав Федорович, тут проблема виникла через зловживання алкоголем і неконтрольоване перебування на вулиці. Медики застерігають під час складних погодних умов не вживати надміру спиртних напоїв, намагатися якомога менше при мінусовій температурі знаходитися на вулиці, наносити на обличчя захисний крем, взувати тепле взуття і не забувати одягати рукавиці.

залишіть коментар