3 грудня – Міжнародний день інвалідів

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2016 о 18:55    874 переглядів

З нагоди Міжнародного дня інваліда у Тернополі премії вручили тим, хто втратив своє здоров’я під час Революції Гідності та бойових дій на Сході. Влаштували свято і для дітей з особливими потребами.

Вже рік і два місяці вдома, втім, війна досі тримає, зізнається Сергій Кузнєцов. Позаду – Бахмутська траса, 31 блокпост, Сокільники, Кримське, Золоте. На Сході чоловік був важко травмований, відтак отримав статус інваліда війни.

 СЕРГІЙ КУЗНЄЦОВ – учасник бойових дій:

«Надали мені статус інваліда війни 2 групи без проблем. Мав 3, дали мені 2. По інвалідності мені всі гроші виплатили, по Майдану мені всі гроші виплатили. В соцбезі люди працюють хороші, я вам скажу чесно. Дають на уступки. Ось зараз, 9 грудня, я їду з дружиною в санаторій «Карпати», Мукачівський район».

Свою Валентину Сергій Кузнєцов вже називає дружиною, хоч стати під вінець планують лише наступного року.  На двох у них – 5-ро дітей. І саме кохана жінка, стверджує боєць, зараз – чи не головна людина у його житті.

СЕРГІЙ КУЗНЄЦОВ – учасник бойових дій:

«Я коли пропав безвісті, 20 січня, а вона прибирала в себе на роботі і почула по телебаченню, що 31 блокпост більше не існує, і всі, хто були на ньому – всі загинули. Вона сама попала в лікарню, під капельниці, бо в неї виснаження таке було серйозне. Ну, а 21 січня вночі я вийшов на зв’язок. В мене дружина сама краща, напевно, і сама гарна жінка в світі. Це одна-єдина людина, яка мене спасає. Одна-єдина. Мене ні мама, ні батько – ніхто не спасає. А от дружина – так. Деколи треба – стуcана дасть, деколи треба – поцілує».   

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, тернополян, які втратили здоров’я на Сході та під час Революції Гідності відзначили у міському управлінні соціальної політики.

СЕРГІЙ НАДАЛ – міський голова Тернополя:

«Насправді, не зважаючи на, можливо, якісь фізичні вади, я вважаю, що ці люди є набагато сильнішими за будь-кого іншого. Тому що вони є прикладом для всіх, наскільки треба мати силу волі, наскільки треба мати любов до своєї країни, до своїх людей, щоб жертвувати навіть собою. Не все так ідеально, на жаль, не можемо всі потреби, які є в цих людей, задовольнити, але максимум для цього повинні робити всі».  

МАРІЯ ЧАШКА – начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради:

«Ці люди заслуговують надзвичайно великої пошани і уваги від суспільства, а це те маленьке, що ми можемо зробити. Сьогодні отримали матеріальну допомогу 23 таких людини. Я думаю, що надалі ми будемо щораз більше і більше приділяти їм уваги і будемо додатково, крім тих соціальних пільг, які дає їм держава, гарантує, ми будемо їм допомагати і у вирішенні багатьох їх життєвих ситуацій».

Аби цей день був святковим і для дітей з особливими потребами, вже традиційно, у нашому місті проводять благодійну акцію «Повір у себе – прекрасне в твоїх руках».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Є цілий ряд благодійних громадських організацій, які опікуються дітьми з певними вадами здоров’я, і, власне, сама назва заходу говорить за себе: «Повір у себе». Насправді, ці діти є набагато сильніші, набагато талановитіші, тому що настільки в них є бажання і воля щось робити, щось творити. Вони є повноцінними членами нашого суспільства. Наш святий обов’язок максимально їм допомогти. Тут приємно бачити радісні посмішки і жодним чином не видно, що ця дитина чимось гірша від інших».

ТЕТЯНА ГОРБОНІС, директор Тернопільського міського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді:

«В програмі в нас передбачені ігри з ростовими ляльками «Вундеркіндер», виставка робіт представлена громадськими організаціями, які об’єднали в себе сім’ї, в яких виховуються дітки з особливими потребами. Крім того, у нас ще буде безкоштовна, гарна, лялькова вистава».

Також, в рамках дійства, діти вчилися робити новорічні листівки та прикраси.

НАТАЛІЯ, волонтер:

«Робимо ялинкові прикраси з картону і різних декорацій. Це можна буде прикрашати свою домашню ялинку. Ми є з благодійної організації «Карітас», проект «Мобільна робота з молоддю». Наша молодь проводить майстер-клас для дітей з особливими потребами».

Оскільки благодійну акцію проводять щорічно, вже понад десяток років, то на святкових заходах можна зустріти тих, хто вже не вперше бере участь. Одна із них – Галя. Дівчина розповідає, дуже любить створювати щось власними руками.

ГАЛЯ, учасниця майстер-класу:

«Ходжу в майстерню, в нас є майстерня на Східному, біля літака. – І що ви там робите? – Є кулінарний день в нас по вівторках, ми з бісеру багато робимо, свічки робимо».

Додамо, до цієї акції, як волонтери, долучилися й студенти кількох тернопільських вишів.

 

залишіть коментар