Русланчика з Хоросткова вдалося врятувати за державні кошти

Автор:     Опубліковано: 20 Грудня 2016 о 19:20    718 переглядів

На очах матері сльози, але цього разу – від щастя. Жінка ні на мить не втрачала надії, що сина Руслана таки вдасться врятувати, тому оббивала пороги всіх можливих благодійних фондів і меценатів. І допомога таки не забарилася.

МАРІЯ КРАВЕЦЬ, мати Русланчика Кравця

 «Я з перших слів бачила, що ви людина, до якої можна звернутися по допомогу, і яка допоможе нам. Завдяки вам і вашій підтримці наш синочок зараз з нами і здоровий»

Коли Руслану було всього 5 років, у нього виявили пухлину нирки з метастазами, а вже згодом – четверту стадію тромбозу нижньої вени й правого передсердя та метастази в легенях. За рік хлопчик прийняв 18 курсів хіміотерапії в Києві, йому видалили одну нирку, зробили операцію на серці та легенях. Батьки були впевнені, що вже вилікували сина. Однак, не минуло й року, як дитину атакувала хвороба кісток. Тож питання проведення термінової операції у Польщі постало дуже гостро. Кошти потрібно було зібрати максимально швидко. Народний депутат України Микола Люшняк взяв справу під особистий контроль і допоміг родині одержати державні кошти на лікування. Сума немала – 112 тисяч євро.

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України

 «З чим найбільше ми зіткнулися, це з бюрократизмом, який існує в Міністерстві. Я хочу відмітити Шафранського Віктора Вікторовича, який на той час був заступником Міністра охорони здоров’я, який мені дуже допоміг в цьому. Також хочу відмітити Ольгу Богомолець, голова комітету охорони здоров’я, яка так само своїм авторитетом допомагала. Зі всіх сторін ми ламали цю бюрократію і, як ви бачите, якщо є бажання врятувати людське життя, яке є безцінне, ніякі перешкоди не страшні»

Русланчик мужньо витерпів болісне лікування у Польщі і тривалу реабілітацію. Нині він бадьорий і сповнений оптимізму, спілкується з гостями і розповідає про подарунки, які одержав до свят.

 «А хто подарував тобі? – У Польщі в лікарні. – А там як до тебе відносилися? – Гарно. – А де краще, в Україні, чи в Польщі? – Саме ліпше вдома»

А наступного року проводити такі операції, а відповідно – рятувати більше життів, будуть в Україні.  Для цього депутати вже ухвалили відповідні закони.

МИКОЛА ЛЮШНЯК, народний депутат України

«В 2016 році прийнято багато законопроектів, які допоможуть такі операції проводити в нас. В нас є хірурги, щоб вони не виїжджали за кордон, щоб вони могли тут оперувати. Це є закон про трансплантологію, а також декілька інших законодавчих ініціатив, які прийняті в першому читанні, я думаю, в 2017 році запрацюють. Такі операції можна буде проводити тут, вони значно здешевлюються»

 

 

 

залишіть коментар