В Збаражі зафіксували африканську чуму свиней

Автор:     Опубліковано: 20 Січня 2017 о 19:25    787 переглядів

На Тернопільщині виявили африканську чуму свиней. Як повідомили в облдержадміністрації, з 5 по 17 січня у приватному домогосподарстві у Збаражі загинули 12 тварин. Дослідження, які провели у Тернополі, Львові та Києві, показали – вбив свиней саме цей вірус. Після постановки попереднього діагнозу спеціальна комісія прийняла низку рішень, які повинні запобігти поширенню хвороби.

АНАТОЛІЙ КАЧКА, голова Збаразької РДА:

«Обумовлено зону карантину, обставлено виїзні шляхи, котрі можна виїхати на поля, і так далі, і такі другорядні вулички бетонними блоками для забороненого проїзду. Зроблено три блокпости для проїзду транспорту і проходу людей, розроблюються дезбар’єри, де машина має проїжджати, обробляється, і де люди мають проходити, також обробляється».   

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області:

«І з завтрашнього дня починається вилучення свиней для спалення, у джерелі інфекції. Далі йде зона захисту трикілометрова, де проводиться нагляд за свинями, чи немає там загибелі. І сьогодні рішенням, зараз проведеться рішення при обласній держадміністрації надзвичайної протиепізоотичної комісії, де буде накладена зона нагляду, 20-кілометрова зона». 

Загалом, каже Володимир Богоніс,  знищать близько 120 свиней. Місцевим мешканцям обіцяють виплатити компенсацію.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Передбачено законодавством, оформляється відповідна низка документів і їм буде повернено гроші. Якщо ті тварини попадають під примусове знищення. Я думаю, день-два, все стане на своє місце. Я чогось переконаний, що ми зупинимо в зоні якраз, що ми обмежили, воно дальше не піде».     

До слова, африканська чума свиней – це проблема не лише нашої області, випадки захворювання в той чи інший час фіксували практично по всій Україні. Хоча на Тернопільщині – це вперше за часів незалежності. Разом з тим, фахівці заспокоюють: для людей африканська чума свиней загрози не несе.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України»:

«Воно вражає тільки тварин, зокрема, це диких та свійських свиней. І, відповідно, ніяким чином не загрожує здоров’ю людей. І тому побоювання населення щодо їхньої небезпеки є абсолютно необґрунтованими на сьогоднішній день. Дійсно, в області проводяться певні заходи органами і установами, які, скажемо, впливають лише на припинення захворювання серед свиней».      

Яким чином вірусом заразилися тварини у Збаражі, з’ясовують.

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області:

«Саме скоріше, що попали десь харчові відходи після свят. Годували ту свиноматку, що перша загинула, зі слів власниці, годували помиями. І, напевне, попали десь відходи зі стола, а ми знаємо, що воно зберігається в салі, в сирокопченому м’ясі до півроку вірус». 

До слова, від хвороб на Тернопільщині постраждали не лише свині. Випадки пташиного грипу зафіксували серед лебедів, які знаходяться на Дністрі.

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області:

«Тринадцятого січня почалася загибель лебедів. 5 голів – 13-го, 5 – 14-го. Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії наклали карантинні обмеження на прибережній території, на річку три кілометри довжиною і 100 метрів шириною, там якраз, де є ті лебеді. Ви знаєте, що виник в Чернівцях, в Чернівецькій області, село Чортория. І відстань від Чорториї до Вільхівця, там, де зараз лебеді ті знаходяться, приблизно 40-50 кілометрів. Я думаю, що вони – переліт, на крило, принесли так цей грип».    

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України»:

«Стосовно пташиного грипу, є вже певні рекомендації Міністерства охорони здоров’я України, в яких мова йде про те, що забороняється ввезення з ряду держав птиці, продуктів і сировини з неї, за винятком сировини і продуктів, які пройшли обробку певним методом, який гарантує знищення збудника вказаного захворювання. Взагалі, одним із таких методів є автоклавування в режимі стерилізації».    

Ситуацію у 13 селах по березі річки Дністер відстежують фахівці.

залишіть коментар