Розслідування по «Хелікс Кепітал Україна» триває

Автор:     Опубліковано: 6 Лютого 2017 о 19:15    652 переглядів

Тернопільські правоохоронці продовжують розслідувати незаконну діяльність товариства з ознаками фінансової піраміди. Про підозру оголосили трьом керівникам компанії «Хелікс Кепітал Україна». Арештовані на початку грудня 2016-го Богдан Воронцов, Роман Фелик та Дмитро Нагута наразі звільнені під заставу. В обласному управлінні нацполіції підкреслюють, заяви від потерпілих вкладників надходять щоденно і досі.

СЕРГІЙ КРЕТА, начальник відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області:

«На сьогоднішній день в нас є вже 480 заявників, які звернулися до слідчих з заявами про те, що вони є потерпілими, від дій компанії «Хелікс». З цих 480-ти людей вже допитано 227 людей. Тобто слідчі опитали, вони розказали, як відбувалась ця схема, які кошти, куди пересилали, хто, скажемо так, спонукав їх до співпраці з цією компанією».

У поліції зауважують, заявники звертаються із різних країн –Ізраїлю, Молдови, Казахстану, найбільше, з України, зокрема Тернопільщини. На даний час сума матеріальної шкоди, завданої потерпілим, становить 37 мільйонів гривень. Збитки у кожного різні: від ста доларів до понад п’ятдесят тисяч доларів. Сергій Крета також зазначає, арештоване майно підозрюваних в подальшому може забезпечити відшкодування збитків потерпілим.

СЕРГІЙ КРЕТА, начальник відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області:

 «Щодо відшкодування. Майна вилучено, на сьогоднішній день, тобто майна, коштів з карточок, заблоковано, власно, шахраїв, більше ніж на 25 мільйонів гривень. Тобто сума, яку вилучили, скажемо так, з основного різного майна шахраїв, і сума збитків вже досить розходиться. Практично на 12 мільйонів різниці».

Намагались полісмени перевірити також офіс компанії, який відкрили на початку цього року на вулиці Живова. Як заявив, після слухання своєї апеляції, щодо зміни запобіжного заходу, лідер ТОВ «Хелікс Кепітал Україна» Дмитро Нагута, там повинні надавати лише інформаційні послуги.

ДМИТРО НАГУТА, підозрюваний у шахрайстві, лідер ТОВ «Хелікс Кепітал Україна»:

«Вони працюють з людьми, якщо може хтось втратив свого лідера активного і не знає, де получати інформацію, він може отримати її в цьому офісі. Цей офіс виключно інформаційний, такий ж самий, як і в інших містах працює: офіси, які надають інформацію, щодо компанії, якщо у когось є питання особистого кабінету, чи, можливо, як завести-вивести, це все їм інформативно розказують»..

Однак, підтвердити чи спростувати цю інформацію поліції так і не вдалося.

СЕРГІЙ КРЕТА, начальник відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області:

 «Десь через кілька днів слідчі ходили туди, потім ще ходили, він був зачинений. І наразі, скажімо, такого офіційного обшуку немає змоги зробити, оскільки він не працює».

Наразі правоохоронці перевіряють й інших осіб причетних до діяльності товариства.

залишіть коментар