Архітектори з Тернополя та інших міст хочуть змінити парк Національного відродження

Автор:     Опубліковано: 9 Березня 2017 о 19:25    281 переглядів

Архітектори, як місцеві, так і приїжджі, думають над тим, як змінити тернопільський парк Національного відродження. Для цього вони зібралися на 4-денний воркшоп. Серед іншого, зустрілися із представниками органів місцевої влади, аби дізнатися їхнє бачення того, як усе повинно виглядати в результаті.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це парк, який був збудований ще в 70-х роках. Звичайно, тоді було зовсім інше планування, інше бачення, інше функціональне призначення. Йдуть роки, змінюється все, там з’являються нові об’єкти. Хотілось би, щоб якось ми до цього питання підійшли комплексно. Тому будемо пропонувати вам і просити вас зробити нам своє бачення, свою концепцію, як би в майбутньому цей парк мав виглядати».

ОЛЕНА ДЖУЛА-РАЙФШНАЙДЕР, архітектор, активіст громадської ініціативи URBAN.te:

«Поки що напрацювання, які є – це аналіз. Тобто, ми підготували ряд схем для того, щоб учасники були вже попереджені наперед, щоб вони не витрачали час тут, щоб вони вдома вже ознайомилися з тим, які райони оточують парк, головні пішохідні шляхи, зупинки, об’єкти, які розташовані в парку. Також ми провели громадські слухання. Жителі міста мали можливість висловити свої побажання, розказати про проблеми, які вони бачать в парку, ми їх записали, внесли в загальний такий буклет і також проінформували учасників».    

Триватиме воркшоп чотири дні. Участь у ньому беруть 7 місцевих архітекторів та 12 – з інших міст.

НАТАЛІЯ МИСАК, архітектор (м. Львів):

«Не хотілося б насаджувати якихось ідей зверху, ми хочемо працювати від контексту, тобто, подивитися, які, в першу чергу, є потреби і ідеї в людей, в мешканців міста, також – у місцевих активістів, і вже відносно цього спродукувати якесь рішення. Звісно, якісь принципи загального планування існують, але просто хотілося б їх більше інтегрувати в середовище».    

До слова, це вже не вперше, коли до створення подібних проектів залучають професійні громадські організації, стверджує Сергій Надал. Чи не найбільш успішним є проект реконструкції «Циганки», який реалізували спільно з громадською ініціативою URBAN.te.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Тобто, вони зробили попередні свої візії, бачення, як, на їхню думку, це мало бути. Далі воно пройшло громадські обговорення, ми получили, в основному, тільки голоси в підтримку, і тому вирішили цей проект реалізувати, втілити в життя. І вже разом довели дану справу до завершення. Сьогодні це, я вважаю, є одним з кращих об’єктів, які реалізовані в нашому місті».     

Результати своєї роботи учасники воркшопу представлять вже у неділю.

 

залишіть коментар