Галицький камерний оркестр відзначив одразу два ювілеї

Автор:     Опубліковано: 20 Березня 2017 о 18:52    728 переглядів

Вже чверть століття тішить мистецтвом глядачів Галицький камерний оркестр. Зародився колектив разом із Незалежністю на підприємстві «Ватра». А з 2003 року оркестр отримав статус Муніципального. Понад півтори тисячі концертів в Тернополі та області, виступи за кордоном, співпраця з відомими артистами. За двадцять п’ять років оркестр став одним із символів нашого міста, його візиткою, переконаний міський голова Сергій Надал.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми, звичайно, їх вітаємо, ми сьогодні їм дякуємо за їхню працю, тому що тернополяни їх люблять, шанують. Я думаю, сьогодні важко уявити будь-яке свято в Тернополі, будь-яку урочисту подію без Галицького камерного оркестру».  

Відзначили 25-річчя концертом в Українському домі «Перемога». На сцені відсвяткував свій 70-річний ювілей і незмінний керівник та диригент оркестру – народний артист України Василь Феленчак.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Все життя він присвятив музиці. Людина органічно прожила все своє життя, присвятивши тому, що йому Бог дав. Повірте мені, сьогодні це найбільше досягнення, напевно, кожен з нас мріє про це. Дай йому, Боже, здоров’я».    

Свій перший концерт із оркестром Василь Андрійович, запевняє, пам’ятає дуже добре.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник та диригент оркестру, народний артист України:

«Це було в червні місяці, 1991 рік, «Ватра», обід, чомусь неділя. А, в 4 години дня неділі. Людей було дуже багато, десь понад 700. Бо тому що звучали Вівальді і не тільки, і десь на афішах, які були розклеєні в Тернополі, було написано на афіші «Не морочте голову, Вівальді давно помер». Тому, мабуть, і людей було багато. Але перший концерт ми добре пам’ятаємо, тому що це була чиста класика, де сказали: тут класика в Тернополі не буде, тільки тому, що тут сільськогосподарський район, область».      

Класика, запевняє Василь Феленчак, потрібна. Кожному необхідно задуматися над тим, хто ми, і де наше місце. І у цьому, переконаний маестро, може допомогти лише музика. Найскладніший момент у роботі, стверджує Василь Феленчак – згуртувати різних людей у колектив. Про те, що це вдалося, свідчить вщент наповнений зал Українського дому. Цього разу для тернополян підготували їхні улюблені твори з програм останніх років. Тут і «Варіації на теми Моцарта» Роберта Лонгфілда, і «Гімн третього тисячоліття» Кароля Шимановського, «Самотній пастух» Джеймса Ласта. Приєдналася до ювілярів і хорова капела «Зоринка».

До слова, не лише музика чекала гостей свята. У фойє Українського дому розмістили тематичну фотовиставку та виставку афіш.

 

залишіть коментар