Людей, які проживають за межами Тернополя, не лікуватимуть за кошти з міського бюджету

Автор:     Опубліковано: 1 Березня 2017 о 18:56    102 переглядів

Лікувати та навчати мешканців приміських сіл у тернопільських комунальних закладах за кошти з міського бюджету більше не будуть. Відповідне рішення прийняли депутати на засіданні сесії.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Мова йде про дошкільні навчальні заклади, тобто, дитячі садочки, позашкільні навчальні заклади, ПТУ, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи естетичного виховання, а також – медичні установи міста Тернополя, які утримуються за рахунок коштів міського бюджету. Ми знаємо, що значна кількість людей лікуються в медичних закладах міста Тернополя, які не проживають в Тернополі, знаємо, що значна кількість дітей відвідують наші учбові позашкільні навчальні заклади, які утримуються виключно за кошти платників податків міста Тернополя, за кошти міського бюджету».

У фінансовому управлінні міськради порахували, у скільки такі послуги обходяться бюджету міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Освітні послуги ( в гривнях в місяць на одного учня): дошкільні навчальні заклади – це 1215 гривень, позашкільні заклади – 329 гривень, ПТУ – 1690, дитячо-юнацькі спортивні школи – 711 гривень, школи естетичного виховання – 1151 гривня. І медичні послуги: за ліжкодень в стаціонарі – 329 гривень, денний стаціонар – 71,9, перебування в пологовому будинку – 741 гривня». 

Зі слів Сергія Надала, на сесії депутати прийняли рішення направити звернення до об’єднаних громад та органів місцевого самоврядування та проінформувати їх про вартість таких послуг, аби вони уклали угоди про міжбюджетні трансфЕрти з Тернопільською міською радою.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Якщо їхні діти чи їхні люди бажають навчатися або лікуватися в медичних закладах міста Тернополя, значить, вони повинні за це оплатити з коштів власних бюджетів. Якщо якому селу цих коштів не вистачає, є для цього Тернопільська районна рада, яка повинна виділити відповідну суму коштів з районного бюджету для того, щоб оплатити вартість цих послуг. Тому що ми не можемо за кошти бюджету міста Тернополя утримувати соціальні видатки для людей, які проживають в інших населених пунктах і мають свої власні бюджети».

залишіть коментар